Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most többletem van vagy...

Most többletem van vagy tartozásom? Nem tudom értelmezni . Kép lentebb linken

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 13. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Többlet.

14ezer túlfizetésed van SzJAból.

Visszaigényelheted, vagy átvezettetheted.

2014. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség, nem kérheted vissza, amíg:

ha alaposan megnézed, a befizetési oldalon szerepelnek összegek, tehát valamikor valamilyen okból kértél-kaptál csekket és az összeget befizetted.

Csak a bal oldalon = kötelezettségek = bevallás oldal üres. Ezek szerint a befizetés megtörtént csak éppen az ahhoz tartozó bevallás nem érkezett be, vagy valami kitöltési hiba miatt a bevallás teljes feldolgozása nem történt meg, és az egész "parkoló-pályán" van.

Még azt is látni, hogy az első tétel a személyi jövedelemadó jogcímnél van, tehát valami után befizettél, már akkor, amikor az ügylet lezajlott, csak a következő év május 31-ig magát a bevallást nem küldted be!!!

Ezért a túlfizetés csak látszólagos és nem valós!!!

Vissza ne kérd addig, amíg nem jársz utána!!!


Fogd meg ezt a kis papirodat + szem. ig, adókártya, stb. stb. menj be vele a legközelebbi NAV ügyfélszolgálathoz, és tisztázd le.

2014. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy elhidd amit a második hablatyol.

A befizetési oldalon csak a 2013-as befizetésed van.

Az előírás oldalon (bal oldal) nullás nyitóegyenleg és nullás bevallás.

Tehát beérkezett a bevallás és fel is dolgozták.

Ha nem érkezett volna bevallásod (annak ellenére, hogy kellett volna), akkor már rég felszólítottak volna a pótlására.

"Még azt is látni, hogy az első tétel a személyi jövedelemadó jogcímnél van, tehát valami után befizettél, már akkor, amikor az ügylet lezajlott, csak a következő év május 31-ig magát a bevallást nem küldted be!!! "

Ott van a bal oldalon a második sorban, hogy "bevallás és 0"

Nyugodtan igényeld vissza, vagy vezettesd át!

2014. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó néhány "látszólagos többlet" sorsát kigubancoltam már az elmúlt 20-25 év alatt a Nav-nál, apeh-nál.

Sokba kerülhet az neked, ha a vissza-igénylés előtt nem mégy be, és nem tisztázod velük a helyzetet!


Mondhatjuk itt egymásra, hogy a másik ilyen hülye, meg olyan hülye, a nav nem az alapján fog dönteni, hogy melyikünk tud itt meggyőzőbb lenni a másiknál.

2014. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze 2013.febr. 28.-án befizettél 14000 Ft-ot valami jövedelem után, amiről a bevallást 2014. május 31-ig kellett volna beküldeni. A pénz beérkezett, a bevallás nem, ezért néz ki úgy, "mintha" túlfizetésed lenne.


De hát azt teszel, amit akarsz, ... a bírságot és annak késedelmi kamatát nem én fogom fizetni egy esetleges "jogosulatlanul visszaigényelt adó" után.

2014. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a nullás bevallás.


Hülyézni meg csak te hülyéztél kedves 70%-os.

2014. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!