Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek az interneta...

Mi a véleményetek az internetadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi az esélye, hogy bevezetik? Én ezt nagyon nem látom fair-nek, olyan mintha kétszer fizetném ki ugyanazt:( Egyszer mert előfizettem rá, és még egyszer mert használom is?

2014. okt. 22. 17:15
 1/3 anonim válasza:
0,12%
2014. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azt sem kéne elfelejteni, hogy ezzel a gyerekeket is ellehetetlenítik. Most komolyan, van olyan iskola, ahol Digitális napló van, vagyis CSAK az interneten keresztül nézhetik meg a szülők a gyerek jegyeit, az ellenőrzőben nem köteles a diák vezetni a jegyeit. Továbbá a tanárok elég sokszor házit és vázlatot is az internetre tesznek fel. Egy csomó dologról az utolsó pillanatban pedig a facebook csoportban szólnak. Vannak versenyek, melyeknek az első vagy több fordulójuk is internetes. Arról nem is beszélve, hogy mennyire hasznos tud lenni tanulásban (pl.: beadandó készítésében), vagy épp letölteni/elolvasni az aktuális kötelező olvasmányt, vagy akár egy témához vágó film megnézése. Igen, ajánlanak a tanárok filmeket, van, hogy részleteket hoznak be belőle. Esetleg, ha valamit nem ért, interneten utána tud nézni.

Ha a gyerek meg egy kicsit ki akar kapcsolódni az iskola mellett (most bocsássuk meg neki, hogy nem papír alapú könyvet olvas, ami egyre drágább...), akkor meg játszana, filmet nézne stb.

Na, és mindezt nyöghetik ki a szülők, ha egyáltalán ki tudják.

Mondjuk a hétszáz forintos korláttal, már más lenne, de ez meg inkább elvi kérdés, amit már rengetegen kifejtettek előttem.

Egy diák szemszögéből.

2014. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van. Pedig te csak az oktatáshoz tartozó részt emelted ki, de rengeteg oldalról közelíthető még meg. És ugye azért akarják bevezetni, mert sokat telefonálnak neten keresztül. Akkor adóztassák meg azokat, akik erre használják a netet, mert én például egyáltalán nem használom se a Vibert, se a Skype-t... Én azt mondom, hogy ezt a 700 forintot sem lenne joguk elkérni...
2014. okt. 24. 10:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!