Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ebben a helyzetben? A...

Mi van ebben a helyzetben? A NAV az én vagyonomra is igényt tarthat?

Figyelt kérdés
Ha a férjemnek adótartozása van, amit 2009-től egészen mostanáig hibás adóbevallás miatt ki kell fizetnie, összesen 2.8 millió forint, akkor az én, mint házastárs ( pont egy éve vagyunk házasok), tulajdonában levő ingatlant, ingóságot, vagy fizetést is el tud vinni a NAV?Például, ha van egy autóm, ami nem a férjem nevén van, nem is én vettem, hanem kaptam a szüleimtől, azt is elviheti a NAV? Most jelenleg gyeden vagyok, de, ha elkezdek dolgozni, az én fizetésem x %-ára is igényt tarthatnak, ha a férjemnek nincs semmi a nevén és nincs keresete sem? Úgy is, ha azokban az években, amikor az adósság létrejött, még nem is voltunk házasok? Sőt, együtt sem éltünk, nem is volt közös vagyonunk?
2014. nov. 9. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiröl bizonyítani tudod, hogy a házasságkötés ELÖTT is a tied volt, illetve NEKED külön ajándékba adták, az magánvagyonod, azt nem vihetik, ami közös szerzemény, vagy a férjed különvagyona (a házasság elöttröl), azt igen.
2014. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az ajándék hogy megy? A szüleim vették az autót, de az én nevem van. Kötni kell valami szerződést velük, hogy ez az ő ajándékuk volt? Ennek van vmi hivatalos dokumentuma, vagy elég egy kézzel írott papír?
2014. nov. 9. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami a Te "neveden" van, az értelemszerűen nem a férjedé. Vagyis nem érintett vagyontárgy a férjed tartozása szempontjából.


Abban az esetben, ha közös bankszámlával rendelkeztek, és a NAV inkasszót bocsát ki rá, akkor az oda érkező ellátásod is el fog tűnni róla.

Ha külön bankszámlád van, akkor szintén nem érintett az ügyben.


Ha készpénzben kapod az ellátásod, akkor megint nincs miről beszélni, hiszen bérletiltást a férjed nevére, a férjed jövedelmére adnak ki, nem a Tiédre.


Ingófoglalás esetén viszont ha olyan vagyontárgyat találnak, ami értékesíthető, és az éppen a Te "külön" vagyonod, akkor valamivel nem árt, ha tudod bizonyítani. Ha nincs róla semmilyen irat, akkor "foglaláskor" nyilatkozol erről a tényről, és ha a NAV úgy gondolja ez kevés neki, akkor idézés keretein belül meghallgatja róla a szüleidet is, akik tanúsíthatják az ajándékozás tényét.

2014. nov. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!