Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kaptam számlát a lakásom...

Nem kaptam számlát a lakásom felújításáról, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításon vagyok túl, de sajnos semmi nem úgy valósult meg, ahogyan tervezve volt. 4 hónappal ezelőtt kezdte el a szakember a munkát, 3 hetet ígért a megvalósításra, ez majdnem 4 hónapja volt és még mindig nincs kész. Múlt héten kb fél órát volt ott, 2 villanykapcsolót berakott, majd megígérte, hogy múlt hét péntekig befejez mindent. Nem jött persze, telefont nem veszi fel, sms-re nem válaszol. Mindenképp lépni szeretnék az ügyben, 650 ezer forintot fizettem neki, amiről nem kaptam számlát (tanúim viszont mindenre vannak, a szóbeli megállapodásról kezdve a pénz átadásáig). Annyi bosszúságot okozott, hogy most már mindenképp fel akarom nyomni valahol. Hová tudok fordulni? A NAV-hoz mehetek, hogy nem adott számlát? Vagy fel tudom jelenteni a rendőrégen? Mit tehetek?

2014. nov. 17. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vártál majdnem 4 hónapot és közben nem csináltál semmit.

Nem szólítottad fel írásban?

A szerződésben mi van leírva?

Mi a véghatáridő?

Van szerződés egyáltalán?

Átvetted egyáltalán a munkát? Ha nem akkor mire adott volna számlát?

Mielőtt "fel akarod nyomni" ezeken gondolkodj el!

2014. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
amikor átadtad neki a pénzt miért nem kértél számlát?
2014. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az első által feltett kérdések teljesen relevánsak. Azok megválaszolása után lehet korrekt tanácsot adni.
2014. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

De, csináltam 4 hónapon keresztül valamit. Folyamatosan veszekedtem vele. Mindig jött, csinált valamit, majd napokra/1-2 hétre eltűnt, majd újra előkerült. Így telt el az idő.

Nem szólítottam fel írásban - nem tudom, hogy megy ez, pont ezért tettem fel a kérdést.

űnincs szerződés - ahogy írtam is, szóbeli megállapodás volt, amire tanúim is vannak.

Nincs véghatáridő, a szóbeli megállapodásnál 4 hetet mondott.

A munkát átvettem szakaszosan, amikor is megállapodtunk, hogy jön következő nap is, amikor is "ezt és ezt" fogja megcsinálni - a fizetés is ilyen ütemben történt.


Második válaszolónak:

Azért nem kértem számlát, mert alapesetben, ha minden rendben lett volna, eltekintettem volna tőle. De így, hogy ennyire link, megbízhatatlan és tulajdonképpen megkárosított, akarok rajta keresni valami "fogást", amivel talán rávehetem, hogy ne packázzon velem, hanem jöjjön ide azonnal és haladéktalanul fejezze be a munkát. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ha pl számlaadás hiánya miatt akarok valamit tenni, akkor annak mi a menete?


Most beszéltem egy navos sráccal, aki azt mondta, hogy bármikor tehetek bejelentést, akár írásban, akár személyesen, minden bejelentést kivizsgálnak, akár évekre visszamenőleg is. Ez lesz az én ütőkártyám. Most hogy tudom, meg tudom ezt tenni, van mivel megfenyegetnem, hogy összekapja magát és befejezze, amit elkezdett. Nem szeretnék a NAV-ig elmenni, csak tudni akartam ezt, hogy magabiztosan álhassak oda elé.

2014. nov. 18. 00:28
 5/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Leírtam vagy kb. 20 sort, de inkább kitöröltem és nem mondok semmit, mert felesleges. (meg nem is bírná el a monitor)

2014. nov. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát ha nem bírná el a monitor, akkor tényleg ne írd le
2014. nov. 18. 08:01
 7/17 A kérdező kommentje:
gondolom engem akartál savazni, de hidd el, nekem a legkellemetlenebb ez az egész
2014. nov. 18. 08:02
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem akartam senkit "savazni" főleg nem téged!

A mit az első válaszomban leírtam azokat most is fenntartom.

Ha nem volt írásbeli szerződés sok mindent nem tudsz csinálni vele. Már korábban fel kellett volna szólítani írásban. Így, hogy hagytad elhúzódni már nem egyszerű.

Ha "felnyomod" a nav-nál attól még nem lesz hamarabb kész.

Mint írtad is Te sem tartottál volna igényt a számlára ebből következik, hogy gondolom a mester úgy kalkulált, hogy Áfa nélkül megoldjátok (27%-kal olcsóbb). Ebben az esetben a 650.000,- Ft nettó vállalkozási díj. Ha számlát kérsz akkor ehhez még hozzájön a fent említett Áfa.

Szerintem ebből már Te sem jössz ki jól!

Amit még megtehetsz (nem muszáj rám hallgatnod) amikor legközelebb jön a szaki aláíratsz vele egy szerződést amiben ki van kötve egy közeli, de még vállalható határidő.. Ha nem akarja aláírni akkor egy nevezzétek jegyzőkönyvnek amiben rögzítitek az eddig átadott pénzt (mikor mennyit) és megadsz benne egy befejezési véghatáridőt. Ha akkorra sem végez akkor akár el is állhatsz a dologtól. De elszámolni nem lesz egyszerű vele.

Perre menni nem érdemes mert kis összegű a szerződés, ha kirendelnek egy szakértőt azt is fizetni kell és nem olcsó. Ha a bíróság nem csak őt hozza ki hibásnak akkor megosztva kell fizetni a perköltséget és ez sem olcsó.

2014. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lesz hamarabb attól kész, ha a NAV-hoz megyek. De ahogy írtam, oda amúgy is csak végső esetben mennék. A célom csupán annyi – ha már így megkeserítette az elmúlt hónapjaimat és ennyi pénzt elvitt -, hogy valami módon rávegyem, hogy ne szórakozzon tovább velem, hanem jöjjön oda és fejezze be azt a nyomorult lakást, mert ha nem, az nem lesz neki kellemes. Ezt szeretném ha megértené, erre keresek megoldást. Ha a NAV-hoz mennék, valóban nem lenne hamarabb kész, de több kellemetlen perce származna belőle, mint az az idő, amíg elvégzi nálam a fennmaradó munkát.

Azt egyébként nem értem, hogy mi az, hogy „ÁFA nélkül kalkulálta” (jó, persze, hogy értem, de így hivatalosan nem lehet kalkulálni, nekem egy szóval sem mondta, hogy ez ÁFA nélküli ár)

Nem hinném, hogy bármit aláírna nekem, hiszen a pénzét már megkapta, meg nyilván ő se hülye, gondolná, hogy miért csinálom. Esetleg egy hangfelvétellel tudnék még elérni valamit – egy ügyvéd ezt tanácsolta ma.

2014. nov. 18. 13:31
 10/17 anonim ***** válasza:

Hoppá azt nem írtad, hogy a kifizetett 650 ezer az a teljes munkadíj volt. Én azt gondoltam, hogy ez a 650 előleg volt, így azért kicsit más.

Nem bántani akarlak, de előre sosem(!!!!) (még rokonnak sem) fizetünk.

Ezért kellett volna írásban szerződni. (mellesleg az Áfa nélkül kalkulálta dolog is kiderült volna).

Szerintem még mindig azt kellene, hogy írni neki egy hivatalos levelet és felszólítani, hogy ekkora fejezze be, ellenkező esetben jogi útra tereled.

Amibe belefér a kamarától kezdve a NAV, fogyasztóvédelem bármi.

2014. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!