Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kaptam számlát a lakásom...

Nem kaptam számlát a lakásom felújításáról, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításon vagyok túl, de sajnos semmi nem úgy valósult meg, ahogyan tervezve volt. 4 hónappal ezelőtt kezdte el a szakember a munkát, 3 hetet ígért a megvalósításra, ez majdnem 4 hónapja volt és még mindig nincs kész. Múlt héten kb fél órát volt ott, 2 villanykapcsolót berakott, majd megígérte, hogy múlt hét péntekig befejez mindent. Nem jött persze, telefont nem veszi fel, sms-re nem válaszol. Mindenképp lépni szeretnék az ügyben, 650 ezer forintot fizettem neki, amiről nem kaptam számlát (tanúim viszont mindenre vannak, a szóbeli megállapodásról kezdve a pénz átadásáig). Annyi bosszúságot okozott, hogy most már mindenképp fel akarom nyomni valahol. Hová tudok fordulni? A NAV-hoz mehetek, hogy nem adott számlát? Vagy fel tudom jelenteni a rendőrégen? Mit tehetek?

2014. nov. 17. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
azt írtad ütemezve fizetsz - most mégsem?
2014. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen a kifizetett 650000 Ft már a teljes munkadíj volt (ami egyébként 400-ról indult…), amit szakaszosan fizettem, ahogy írtam. De a múlt héten odaadtam neki az utolsó részletet is, amikor is megígérte, hogy e hét szerdáig (máig) jön és végez mindennel. Nem így történt, nem tudom elérni sem.

Igen, tudom, hogy előre nem szabad fizetni, de túl jóhiszemű vagyok, sajnos. És türelmes voltam majdnem 4 hónapon keresztül, de most már betelt a pohár. És szeretnék tenni valamit, hogy ne vegyen hülyére tovább és befejezze a munkát.

2014. nov. 19. 08:43
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod csinálni amit korábban írtam felszólítod hivatalos levélben.

"Kis értékű" volt a felújítás, el is végzett belőle nem hiszem, hogy érdemes bíróságra menni.

De a pénzt csak akkor adtam volna oda, ha ad számlát, elismervényt.

Nem tudom miket tartalmazott a felújítás de mindegy is. Ha a garanciát (kötelező szavatosságot) akarod esetleg később érvényesíteni ahhoz is kell a számla.

2014. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hogy áll az ügy?

Mit tettél?

2014. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Múlt héten megfenyegettem a NAV-val, illetve azt mondtam neki, hogy már be vagyok jelentkezve ügyvédhez. Elkezdett ordibálni velem, még ő volt felháborodva. Aztán azt mondta, hogy ha nem fordulok hatósághoz, akkor e hét elején megcsinálja. Kedden jelentkezett, hogy csütörtök reggel (ma) tud jönni. Nem jött… már meg se lepődtem. Ezek után már nem tartom jó ötletnek a hivatalos levélben való felszólítást, igazából már nem is szívesen engedném be a lakásba, kinézem belőle, hogy direkt elbarmolná. A szomszédok is azt javasolják, hogy semmiképp ne engedjem be – nem mintha jönni akarna…. Mással fogom megcsináltatni a befejezetlen részeket. Viszont annyiban hagyni ezt semmiképp nem akarom. Értem itt azt, hogy szeretnék neki néhány kellemetlen percet okozni. Ha írok a NAV-nak, azok mit tesznek? Állítólag minden bejelentést kivizsgálnak
2014. nov. 27. 13:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Írd meg a NAV-nak, hogy az embernek ütemterv szerint fizettél szóbeli megállapodás szerint és a munka befejeztével ígérte a számlát a munkáról, de elzárózik, nem elérhető és semmiféle számlát nem kaptál az eddig kifizetett összegről.
2014. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt az jó lehet, de én írnék egy levelet a fogyasztóvédőknek is.
2014. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!