Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy könyvelő honnan tudja,...

Egy könyvelő honnan tudja, hogy egy adott vállalkozás mit írhat le a nyereségből? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a dolga, de honnan tudja? Például a telefonszámlát, benzinköltséget melyik vállalkozó írhatja le.
2014. nov. 22. 08:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Te melyik bolygón élsz?
2014. nov. 24. 15:14
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem az adó meg nem fizetéséről van szó. Bár érdekes, hogy vannak hírességek akik az adóbevallásuk szerint havi 100.000 forint körüli összeget keresnek, mégis százezres órákat sok milliós autókat birtokolnak. Szerinted, ezt miből finanszírozta meg.


Egyébként arról van szó, hogy azért amiért nem kell ne fizessek illetve ne a hasznomból fizessem ki. Ha le lehet írni adóként egy kiadást akkor az legyen leírva. És itt nem arra gondolok, hogy elmegyek nyaralni, hanem mindarra a befektetésre ami a vállalkozás fejlesztésére szükséges. Legyen itt szó üzemanyagról, reklámról, telephely fejlesztésről, eszköz modernizálásról és egyébről. Nem a pénzt akarom ellopni az államtól, teszem hozzá, nehogy hiány legyen a gazdaság valamelyik területén. Amit kell azt befizetek,vigyék, de a fent említett és említetlen kiadásokat ne a nyereségből kelljen kifizetni. Ennyi, ezt várnám el egy könyvelőtől dió héjban.

2014. nov. 24. 15:22
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem kell a svindli.
2014. nov. 24. 15:23
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem minden könyvelő jó könyvelő, ez tény.

Én olyan könyvelővel például nem dolgoznék, aki maga bérszámfejt is, és nem külön tart erre egy "szakmabelit". Még akkor sem, ha bérszámfejtő programja van.

Szájhagyomány útján terjed az, hogy kivel érdemes szerződést kötni...

2014. nov. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14-es!

Ez az igaz! Mindig is azt mondtam, nem hirdetem az irodámat, mert "legjobb reklám az elégedett ügyfél!"

... és ugye az ügyfél akkor elégedett, ha a törvények által engedélyezett költségeit mind elszámolom,

... és egyetlen nav ellenőrzés után sem kell neki bírságot fizetnie!!!


az ügyfél akkor lesz a könyvelőjével elégedett, és akkor fogja jó szívvel ajánlani ismerőseinek, rokonainak is!

2014. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!