Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » USA-ból rendeltem vitaminokat...

USA-ból rendeltem vitaminokat 93 dollárért. Hogyhogy nem kellett ÁFA-t fizetnem?

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Èppen nem volt kedve melózni a vámosnak.
2014. dec. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mákod volt. Megesik.
2014. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is erre tippeltem, hogy egyszerűen csak "nem törődtek vele", de gondoltam, hátha van valami, amiről nem tudok. :D Ezek szerint legközelebb is számítanom kell rá, hogy megfizettethetik az ÁFA-t...

Köszi a választ!

2014. dec. 13. 08:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokszor a csomag simán átcsúszik a vámon, mert nem kiemelten ellenőrzött országból jön a csomag.

De ha expressz csomagot rendelsz azt mindig ellenőrzik.

Szerencséd volt, de becsületből még befizetheted magadtól :D

2014. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként van rajta egy nagy matrica, amin a feladó HOLBROOK, NY 11741 UNITED STATES, utána a tetejére ráragasztva egy kisebb (a Deutsche Post-é), ahol már 36243 Niederaula a feladó címe. Akkor Magyaroroszágra már EU-s küldeményként érkezett? Vagy hogy működik ez? :D
2014. dec. 13. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
melyik weboldalról rendelted?
2014. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
puritan.com
2014. dec. 14. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Es mar meg is kaptad a csomagot?

"Az EU vámterületén kívülről érkező küldemények esetében magánszemélyek közötti forgalomban 45 euró értékig, kereskedelmi forgalomban (ideértve a magánszemélyek által külföldi cégtől megrendelt árukat is) 22 euró értékig vám- és áfa-mentes a küldemény. Az ezeket meghaladó összeg esetén 150 euró értékig vámmentes a küldemény, de 27 % ÁFA terheli."

[link]


Az USA-elado pedig nem rak ra adot, mert kulfoldi a vevo.(marmint te szamitasz kulfoldinek az elado szempontjabol)

2014. dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!