Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom az adójóváírást...

Hogyan tudom az adójóváírást utólag igényelni az SZJA-bevallással?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: több munkahelyem volt tavaly, illetve álláskeresési járadékot is kaptam. Ez utóbbi idejére automatikusan kaptam az adójóváírást, máshol nem kértem. Most csinálom az adóbevallásomat, és jelzi, hogy a beírtnál több adójóváírásra vagyok jogosult, azt is odaírja mennyire. De azt már nem tudom, hol és hogyan jelezzem, hogy oké tudom és azt a pénzt akkor utalják ki nekem. Elég ha az első oldalra beírom a bankszámlaszámom? Vagy majd ha megkapják a bevallást megkeres az APEH? Mert valami ilyesmit olvastam a kitöltési útmutatóban de számomra sajnos nem egyértelmű.

Köszönöm szépen a segítséget!


2010. febr. 20. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem az adójóváírást igényled, hanem több a befizetett/levont adóelőleged, mint a fizetendő adód. Az így keletkezett "töbletet" igényelheted vissza.

A 0953 bevallás "C" rovatában be kell ikszelni, hogy

-ha ön a teljes visszaigényelhető összeget, összegeket visszakéri.

Ez pont a bankszámlaszám fölötti rovatban van.

Azután beírod a bankszámlaszámod, vagy ha postán kéred, akkor a címed.

2010. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ha azt beikszelem hibát jelez. az a baj, hogy a visszaigényelhető adónál nem jelzi ezt az összeget, csak az adójóváírásos résznél jelez.. de lehet h valamit rosszul csináltam... :S
2010. febr. 20. 19:02
 3/3 A kérdező kommentje:
azt hiszem rájöttem! köszönöm a segítséget! :)
2010. febr. 20. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!