Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a könyvelőm nem dolgozik...

Ha a könyvelőm nem dolgozik rendesen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem adta le az adóbevallásom se, pedig mint megbízott az ő feladata lenne, a kamarai tagságra adott pénzt is lenyúlta az összes ügyfelétől minden évben ami csak most derült ki,mikor kellett ott ügyet intéznem, most nem fizetem ki már 4 hónapja legalább ezzel törlesztek, tippek,hogy mit tegyek?

Ott fogom hagyni,annyi biztos,de ez akkor sem fer részéről, eddig mindent tisztességesen megfizettem neki.



2015. jún. 25. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tegyél panaszt a kamaránál, a pénz miatt pedig a rendőrségen.
2015. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, max feljelented, amjd járkálsz a bíróságra.

Én könyvelő vagyok, de kamarai tagdíjat, minden cég magának intézi.


Amúgy nagyon kiszúrtál vele, ha nem adja vissza az irataidat, mert nem fizettél, vajon ki fog nagyot bukni a NAV-nál? Annyi biztos, hogy nem ő.

2015. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kamarai tagdìj fizetésével is őt bìztam meg mint az összes ügyfele, több embertől is tudom,hogy nekik se fizette be, nem akarom feljelenteni csalàdja van meg hitele
2015. jún. 25. 14:00
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos még én leszek a rossz, mert ő lopja el a pénzem, na hùzz innen nagyon idegesìtő alak lehetsz
2015. jún. 25. 14:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Magyar mentalitas megmutatkozott #2
2015. jún. 25. 14:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Van ismeretsegem a navnal ők néztek utàna pl annak is, hogy beérkezett e az adobevallasom, mert konyvelocske telefont se veszi fel
2015. jún. 25. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Könyvelő vagyok, ahhoz nem kell Nav ismeretség, hogy nem ment be az adóbevallásod. :D

Nem kell hülyének nézni senkit. Valószínűleg kaptál papírt róla, hogy nem lett benyújtva a bevallás, ahogy ez történni szokott :D


Ez nem mentalitást ez a törvény. Segíteni próbáltam, normálisan, de ahogy látom nincs szükséged rá.


Nem tehetsz ellene semmit, egy polgári perben 5 év alatt kiperelheted belőle a pénzed. Mivel a cég tulajdonost veszi elő a Nav, nem a könyvelőt, így komoly bajban leszel. Igazából már vagy is.


Volt ilyen ügyfelem ügyvédi felszólítás után egy év múlva kapta meg az anyagot, addig kapott a Nav meg szétbüntette, mert nem tudta az év végi beszámolót beadni, mert veszekedett a könyvelőjével. Mire hozzánk jött már komoly bajban volt, még az adószámát is elvették.


Sok sikert a szerszám méregetéshez, majd mikor a rövidebbet húzod akkor is legyen ilyen nagy az arcod :D

2015. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindegy itt most ő fogja a rövidebbet, mivel nem csak engem kàrosìtott meg
2015. jún. 25. 21:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Látom nem értetted meg, amit mondtam. Polgári peres úton tudod érvényesíteni a károd a többi versenyzővel. Mást nem tudsz tenni. Az pedig évek.
2015. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyet nem értek, miért ő a könyvelőd még mindig?

Miért nem kérted számon rajta pl az adóbevallásod? Nálam alapvető dolog ha papíron megy be akkor az ügyfél kézbe kapja a feladóvevénnyel vagy az érkeztető bélyegzővel ellátott példányát. Sajnos ez részben a te hibád is.

Egyébként a szerződésetekben benne van hogy mik az ő feladatai kötelességei, simán szerződés szegés miatt miért nem mondasz fel neki?


Perelni utána is tudsz.

2015. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!