Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vállalkozóm könyvelője...

A vállalkozóm könyvelője készíti az adóbevellásomat. Az adójóváírás kérdésére azt mondta, nem igényelhetek vissza mert ők nem fizetnek adóelőleget, pedig minimálbéres vagyok, hogy ven ez? Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilatkoztál adójóváírás igénybevételére a munkáltatódnál? Ha igen akkor év közben érvényesítették a fizetésednél, így akkor nincs mit visszaigényelned a bevallásnál.
2010. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Év közbe nem kaptam semmit .Azért akartam most visszaigényelni,de a könyvelője azt monfta nem lehet mert ők nem fizetnek adóelőleget,.Nem értek ezekhez a dolgokhoz.Légysz írj van ilyen?
2010. márc. 3. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Huh, akkor megpróbálok segíteni így látatlanba. Milyen jellegű a jövedelmed? Sima munkabér? Ha igen feltételezem önadózó vagy. Gondolom kaptál igazolást a 2009 évi jövedelmedről (09M30) a neve. Azon fel van tüntetve mennyi volt a jövedelmed, az 55 sorban a levont adóelőleg(kell, hogy legyen) és ha volt adójóváírás az a 30 sorban van feltüntetve. Ha nincs nálad ez az igazolás, akkor egy tavalyi bérlapodon is megtudod nézni. Nem tudom elképzelni, hogy miért nem vontak volna adóelőleget, mert a munkaviszonyból származó jövedelemből kell.
2010. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkora a fizetésed, hogy az adójóváírás nullázza a levonandó adóelőleget. Mivel bérszámfejtéskor az adójóváírást érvényesítették, nem vontak le egyáltalán, vagy csak annyit amit adójóráírás érvényesítése mellett kellett levonni SZJA-t. Mivel te csak akkor igényelhetnél vissza adót, ha a vállalkozó befizette volna, vagyis ha a bruttó béredből több SZJA-t vont volna le, de akkor kevesebb lett volna a nettód.

Ha a vállalkozóval úgy egyeztél meg, hogy fizet bizonyos összeget a kezedbe, de nem ezen vagy bejelentve, akkor úgy oldotta meg a papíron kifizetett bért és adót, ahogy neki a legkedvezőbb volt. Ha az adójóváirást érvényesítette, kevesebb adót fizetett be az APEH-nak, neked pedig fizette amiben megállapodtatok. Így volt?

2010. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen .Akkor nem jár...............?!
2010. márc. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!