Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha nincs időben...

Mi történik, ha nincs időben befizetve a gépjármű adó?

Figyelt kérdés

Csak pár hetet késnék vele, lehet belőle valami baj?

(Azon kívül, hogy felszámít pár forint kamatot)

Vagy van olyan, aki évente nem egy összegben vagy két részletben fizeti, hanem ennél jobban elaprózza, és mondjuk 4x-5x utal kisebb összeget?

Váratlan nagy kiadásunk van most, és próbálok minden fillért megfogni.


2015. júl. 22. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Két részletben kell fizetni mindenkinek, egy részlet március 15-én, egy szept. 15-én. Ha nem fizeted be, behajtják. A filléreket ne az adón fogd meg, azért az a gépjárműadó nem szokott olyan nagy összeg lenni, 10 ezer forint kb. egy fél évre. Ha meg sokkal több, akkor olyan kocsid van, hogy ne az adón akarjál már spórolni.
2015. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pár ezer ft-ról van szó, és csak 1-2 hónapot csúsznék vele.

Nekem most a pár ezer is fontos.

Ilyen rövid idő alatt is behajtják?

2015. júl. 22. 13:21
 3/3 belapus ***** válasza:

Azt gondolom, fel kellene keresni a helyi önkormányzat illetékes osztályát, és érdeklődni a fizetési halasztás, részletfizetés lehetőségei felől.

Először talán a település honlapján is érdemes lenne keresni információt.

Csak találomra egy önkormányzati weboldal, ahol részletezik az általad említett témát:


[link]

2015. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!