Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav inkasszója meddig lesz...

Kptagtdwgatdpwapteag kérdése:

A nav inkasszója meddig lesz a bankszámlámon, ha azon nem volt pénz amikor rátette? Azóta se került rá pénz. Mikor használhatom a számlámat megint, anélkül, hogy a nav lenyúlná a pénzemet?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 19:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

Két rossz hírem van:


1. A NAV inkasszó NEM KERÜL LE róla, amíg nem törleszted KAMATOKKAL együtt a tartozásodat.


2. Ha nem is kerül pénz a számládra, attól még a bank felszámol kezelési költséget, illetve a ki nem fizetettekre még kamatot is zsámol, úgyhogy rövidesen a bank felé is hatalmas tartozásod lesz.

2015. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik muszáj lesz megszüntetnem a bankszámlámat. Kösz, üdv!
2015. aug. 1. 20:49
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

35 napig áll sorba, ha addig fedezet érkezik rá, akkor automatikusan teljesül

ha nem, akkor a bank sortörlési díjat számol fel és törli az inkasszót

persze a NAV újra benyújtja majd

a számládat addig nem tudod megszűntetni, amíg inkasszó van rajta

2015. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Hát akkor tényleg örökre rajta lesz a számlámon az inkasszó, mert én ezeknek ugyan nem adok egy vasat se! De ha jól tudom a bank egy bizonyos tartozás felett (5000?) automatikusan megszünteti majd a számlámat, persze ezek szerint csak akkor, ha éppen nincs rajta inkasszó. Azt meg majd befizetem a pénztárba és ezzel a bank letudva. A nav meg bekaphatja...

Köszi!

2015. aug. 1. 21:48
 5/27 anonim ***** válasza:
36%

Elvileg kell a banktól,Nav-tól mennie egy levélnek amiben benne van,hogy a Nav kb. 1hónapig (de ennek szerepelnie kell a levélben,hogy meddig) rajta lesz a számládon ilyen "sorbánállítás féleség",hogy amivel tartozol azt levonja,de ha nem megy rá pénz addig az időpontig amit megadnak,akkor leveszi róla a Nav és ennyi...

tudom,mert nekem is volt rajta,és addig direkt nem tettem rá semmit...

2015. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mindkettőtől kaptam levelet, de a bank csak annyit közölt velem, hogy a nav követelést érvényesített, inkasszót nem említettek, se sort, se határnapot, se semmi mást, csak az összeget feltüntették oszt annyi volt, a nav meg csak annyit írt, hogy megkereste a bankot, ha jól emlékszem információkérést említettek, ezt a kifejezést használták, tehát szó se volt inkasszóról... mocskok. Persze küldtek egy csekket a végrehajtási költségekről. :D
2015. aug. 2. 00:18
 7/27 anonim ***** válasza:
62%

"mocskok"

... mert nem fizeted be azt, amit más igen?


Attól most vonatkoztassunk el, hogy a NAV-ról beszélünk, ahol szintén emberek dolgoznak, és parancsot teljesítenek, amit a munkáltatójuk ad ki, ugyan úgy, ahogy egy gazdálkodó szervezet esetén is, DE akkor is ugyanígy vélekednél, ha Neked tartozna valaki, aki szeretné a pénzét viszontlátni?


Ahelyett, hogy fizetési kedvezményt, részletfizetést, vagy mérséklést kérnél tőlük, csinálod magadnak a sok-sok végrehajtási költséget teljesen feleslegesen...


Ha a NAV megkeresi a bankot, akkor azt kizárólag azért teszi, hogy foglaljon. Számlapénzt inkasszóval, betétet, széfet lefoglalással.

Az inkasszót addig adják ki a számládra, amíg a tartozás meg nem térül.

2015. aug. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

"anélkül, hogy a nav lenyúlná a pénzemet?"


Még önérzetes is a kérdező! :-)

2015. aug. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

..."bekaphatják"...???

A NAV is ezt mondja, és perceken belül a nyakadon ülnek a végrehajtók, és még azt is ki fogják belőled és a közvetlen rokonaid "hirtelen vagyon-gyarapodását" taposni belőled, amit te magad nem adsz ki magadból....

Nehogy azt hidd, hogy ezzel a húzással feltaláltad a tutit!

2015. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nyugodtan tömjétek csak a Gazdát pénzzel, mert még több stadion kell, szóval nagy szüksége van az adóforintjaitokra, hát hajrá, adózzatok... barmok :(
2015. aug. 2. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!