Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav inkasszója meddig lesz...

Kptagtdwgatdpwapteag kérdése:

A nav inkasszója meddig lesz a bankszámlámon, ha azon nem volt pénz amikor rátette? Azóta se került rá pénz. Mikor használhatom a számlámat megint, anélkül, hogy a nav lenyúlná a pénzemet?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 19:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hiába okoskodsz, a tartozásod akkor is megmarad, és ha nem fizetsz, idövel jönnek a végrehajtók,es visznek, amit csak tudnak.

Ha meg netán most nincs semmid, akkor sem évül el, hanem ahogy lesz bármi jövedelmed vagy vagyontárgyad, lecsapnak rád.

2015. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Azért van remény, ti. tavaly vida anyatigris ildikó törölt 1000 milliárd behajthatatlan kintlevőséget. Mert ugye a statisztika nagyon fontos... :D
2015. aug. 2. 17:09
 13/27 anonim ***** válasza:

5/12 vok...

Én mikor a bankban rákérdeztem mondta az ügyintéző,hogy meddig lesz rajta ez a Nav-os dolog...

Mivelhogy arra használom a számlámat,hogy erről utaljam a hitelem visszafizetését,érthető,hogy nem szeretném ,ha ezt elvonnák..ezért is inkább a páromét használtam addig amig le nem vették róla..

és itt jegyezném meg,téves dolog azt képzelni,hogy nem évül el,mert igenis 5év után elévül a dolog,ha nem tudják sehogysem behajtani...nézz meg egy jogi forumot,ott leirják,én is ott olvastam..

de azt javaslom,hogy kérj részletfizetést vagy mérséklést ,esetleg elengedést...stb.. írsz egy levelet beküldöd,az nem telik kb. 150,-hátha...

2015. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Elévül a követelés, ha 5 évig nem érvényesítik azt semmilyen módon, de ez a nav-ra állítólag nem jellemző, mert a bunkók legkésőbb évente, automatikusan követelőzni kezdenek, szóval ebben nem érdemes bízni. Mivel a nevemen se ingatlan, se ingó vagyon nincsen és jövedelmem sincs, és nem is lesz, az adótartozást vélelmezem előbb-utóbb törlik mint behajthatatlan követelést, hiszen amíg nem törlik ez az összeg hiányként fog náluk szerepelni az meg ugye rontaná a statisztikájukat, és akkor kevesebb prémiumot vehetnének csak fel. Jobb szeretik döngetni a horpadt szügyüket és azt hazudni, hogy olyan májer csávók, hogy csökkentették az állam kintlevőségét... Ami valahol igaz is, mármint a csökkentés, mert végülis a törölt tartozás tényleg csökkenti a hiányt. Csak persze nem azért, mert behajtották. :D De azt hiszem van is valami szabály erre, hogy a reménytelen vagy annak tűnő követeléseket idő után törölniük kell, hivatalból. Levelet nem írok azoknak, elvből nem állok szóba az orbán-rezsim pénzbehajtó droidjaival ugyanis. Amúgy se lenne értelme antropoid közalkalmazottakkal tárgyalni... még bántanám őket a végén... :)
2015. aug. 2. 20:31
 15/27 anonim ***** válasza:
15%

Vicces... :)


Hát tényleg évül, de ha végrehajtás alá vonódott, akkor már nem olyan egyszerű a dolog, mintha csak "elfelejtődött" volna. Mivel inkasszó van a számládon, ezért a tartozásod már bizony végrehajtás alattinak minősül.

Ha nincs semmid, akkor behajthatatlanként kezelik. Ez nem egyenlő az évüléssel! Annyit jelent csak, hogy onnantól kezdve nem számolnak rá késedelmi kamatot. De a tartozás még fennáll!


Én sem szívesen adózok, mint ahogy más sem - gondolom.

Főleg nem stadionokra. De mivel nem csak én döntök abban, hogy ki vezesse az országot, egy fecske pedig nem csinál nyarat, ezért el kell fogadnom, amit a többiek "döntöttek" a népszavazáskor.


Feltételezem, akkor sem szívesen adózol majd, ha nem stadionokra költenék, hanem arra, amire Te szeretnéd. :)

2015. aug. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!


Próbálkozhatsz kikerülni a törvény hatálya alól, még az is meg lehet, hogy sikerül, és nem fogod a felhalmozódott adótartozásodat befizetni!!!


De jusson ez az eszedbe, amikor majd sorba állsz az

- ingyenes orvosi, kórházi ellátásért

- zúgolódsz az utak állapota miatt

- nem tudod a csemetédet beadni az óvodába helyhiány miatt

- stb. stb.

2015. aug. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

15-öske, amint közcélokra költik majd a beszedett adókat én leszek az első a pénztárnál aki befizeti az adót. Becsszó...


16-oska, na viccelj mán, a felcsúti csüngőhasú 80 milliárdot vont ki a felsőnktatásból és 120 milliárdot az egészségügyből miközben 350 milliárdot költ a hobbijára, labdarugdosásra. Na erre gondolj, te szerencsétlen, amikor adót fizetsz.

2015. aug. 5. 02:59
 18/27 anonim ***** válasza:
38%

16-oska vagyok!!!

Majd akkor legyen ilyen nagy szád, amikor az általad be nem fizetett adóból kifizeted az én gyógyszerem költségét!!!!


Mert amíg te + a hozzád hasonlók elcsalják az államtól az adót, addig a gyógyszerek ára, a kenyér, a hús, a tej és hasonlók ára az életben nem fog csökkenni!!!


Mocskos adócsaló vagy, és még te sértegetsz másokat!!!

2015. aug. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"követelőzni kezdenek, szóval ebben nem érdemes bízni. Mivel a nevemen se ingatlan, se ingó vagyon nincsen és jövedelmem sincs, és nem is lesz"


Most igazából te b'szol ki a navval, vagy az élet veled? Marha jó életed lehet, ha semmid nincs, és a következő évekre is ezt tervezed :)

2015. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
16-oska rettentő buta vagy, ti. azért nincs semmi rendben ebben az országban, mert a hozzád hasonló csökkent értelműek tömegei diktátort és oligarchákat hízlaltok az adótokkal. Pedig annyi lenne ám csak az egész, hogy ti is azt mondjátok amit én, azt, hogy: "NEM!". És aznap bedőlne a rezsim. De hát buták vagytok, sajnos.
2015. aug. 5. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!