Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyesen vagyok ikrekkel, még...

Hajnika84 kérdése:

Gyesen vagyok ikrekkel, még 2,5 év van hátra! Adózás hogyan érint ha most találtam neten végezhető partner programot és mlm munkát?

Figyelt kérdés
Kérdés: a partner program azt írta, hogy évi 200 e. felett már vállalkozói kell, miért ha nincs fő állásom? Ja és ő adózik utánam! Az mlm pedig olyan, hogy egy idő után fix 80 e.-t ad akkor hogy érint ez engem adózásilag!

2015. aug. 6. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Az mlm pedig olyan, hogy egy idő után fix 80 e.-t ad"


Olyan MLM nincs. Ez beetetés, ilyet hamar megbukó pilótajátékokban szoktak csinálni, csak úgy mondom... MLM-ben csak és kizárólag teljesítmény, forgalom után fizetnek.

2015. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyerek 1 éves kora után dolgozhatsz csak legálisan.


Ha ez megvan, akkor választhatsz, hogy adószámos magánszemély leszel, vagy egyéni vállalkozó.


Előbbi addig lehet megoldás (pl. mns egyéb ügynöki tevékenységgel), míg nincs rendszeres forgalmad a termékekekel és a bevétel 27%-át Ehoba adózza, míg a jövedelem után + 16%-ot fizet. Ha már üzletszerűnek minősíthető, akkor át kell váltani egyéni vállalkozóira.


Utóbbi meg fixen egy összegben éves 6 millió alatt is, havi 50.000 Ft ( esetleg + áfa és iparűzési adó) járulékot fizet fixen, ha van bevétel, ha nincs havonta.


Azért egy szponzor ezeket a marketing terv mellé elmondhatná, ha már be akar szervezni, csak hogy ne kelljen "fizetni azért, hogy dolgozhatsz" alapon, a költségeid adott esetben magasabbak is lehetnek mint bevételeid, és reálisan tudj pénzügyileg is tervezni.


Azért azt megnézném melyik partnerprogram fizet utánad bármit is...

2015. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!