Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha mindenki rendesen adózna...

Ha mindenki rendesen adózna akkor jobb lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdésem. Nagyon sok ember van, aki nem adózik rendesen, vállalkozók, maszekok (fodrász, autószerelő, aszalos) kocsmárosok, boltosok stb. sok albérlet tulaj is feketén adja ki a lakásokat stb folytathatnám a sort.

Ha mindenki tisztességesen adózna, tehát jóval több pénz folyna be adóból, akkor lehet, hogy kevesebb adót kéne mindenkinek fizetni? A kérdésem arra irányul, hogy ez, ha valaki aki döntési joggal bír így akarná, akkor ez így működnek, ha mindenki azt mondaná, hogy ok, adózzon mindenki rendesen?


2015. nov. 12. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem, mert akkor többet lopnának el a politikusok!


Én adózzak a sz@ros 50e-emből. Vajna papának meg az évi 3 milliárdjából nem kell a kaszinói után! Ne viccelj már!

2015. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
2015. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha több adó folyna be akkor csökkennének a túlszámlázott állami megbízások? A tévében hangzott el hogy a vasutak épületeinél egyetlen normál izzó kicserélése 200 000 (Kettőszázezer) Ft-ba is kerülhet. Ha több adó folyna be akkor az állam csak maximum 5 ezer Ft-ot adna a legközelebbi villanyszerelőnek?

Egy társasháznál a közös költség hiába emelkedett negyedévente, attól a közös képviselő tisztességes ember nem lett hanem mégtöbbet lopott és mégtöbbet emelt, a ház meg mégjobban az enyészeté lett. Ha jobb világot akarsz akkor olvasd el a legnagyobb magyar, Széchenyi sorait:

"De el kell törölni a dézsmát és a kilencedet is, mert megölik a jobbágy szorgalmát."

Az országot a munka emelné fel, ahhoz meg az értékteremtő munkát terhelő adók ELTÖRLÉSE kell hogy az adó ne ölje meg az emberek szorgalmát.

Az nem emeli fel az országot ha az emberek a gazdagok gazdagabbá tétele érdekében dolgoznak és adóznak. Habár a villanykörtét 200 000 Ft-ért kicserélő gyűjtőneve nem gazdag hanem csak gaz.

2015. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha hirtelen mindenki elkezdene rendesen adózni akkor felborulna az ország pár hónap alatt, mert kb. 3-4 millió ember nem tudna megélni és ezrével mennének csődbe a cégek.


Ellenben ha:

- Csökkentenék az adókat és a járulékokat

ÉS

- Mindenki elkezdené a csökkentett adókat becsülettel fizetni


Akkor valószínűleg jelentősen megnőne az állam bevétele és mégis egyidejűleg csökkenne az emberekre ható nyomás, megnőne a fogyasztás és felpörögne a gazdaság.


Ezzel csupán 2 gond van:

1., Hiába csökkentenék az adókat sokan azt is elcsalnák, mint eddig, hacsak nem lenne valami brutálisan kemény ellenőrzés és büntetési tétel

2., A magyar jog és adórendszer 25 éve szánt szándékkal hagyott meg több száz kiskaput, amit a "haverokként" emlegetett csoportok számára tartanak fenn, hogy gazdagodhassanak és visszaoszthassanak a párttikárelvtársaknak.


Gondolom utóbbiból összeraktad, hogy kik hozzák a törvényeket és miért hozzák őket.

2015. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem és tudom, de a kérdésem, mint írtam, elméleti volt, és úgy értettem, hogy ha a vezetés és az emberek 100%-a is így akarná, akkor ez így működne e?

Azt én is tudom, hogy senki nem akarja így és nem is fogja.

2015. nov. 12. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez esetben a válasz az, hogy nem, nem lenne jobb, mert összedőlne a gazdaság.
2015. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Az "átkost" igyekeznek teljesen kitörölni az emberek még az emlékükből is. De azért mégis érdemes visszatekinteni néhány jó intézkedésére. Például teljes adómentességet élveztek a háztáji gazdaságok. Állítólag ennek célja pont az volt hogy meghozzák az emberek kedvét az élelmiszer termelésre hogy az ország sok és olcsó élelemhez jusson. Vagyis éhező ne legyen. Virágzott is akkoriban a háztáji. Persze azért nem minden intézkedése volt ilyen jó annak a rendszernek. A termelőszövetkezeteket a senki földjének tekintette mindenki, ahogy ma az adóztatott élelmiszer üzemeket is. Gondolom láttad a TV-ben az eredményt: El nem mosott edényekben romlott élelmiszerek, légylárva tenyészettel fűszerezve és hadd ne soroljam a sötét adóztatós középkorba visszazuhant gazdaságunk jellemzőit.

Ismételni tudom hogy vegyük figyelembe Széchenyi sorait, nem bánjuk meg:

"De el kell törölni a dézsmát és a kilencedet is, mert megölik a jobbágy szorgalmát."

De valahogy úgy tűnik hogy a rendszerváltás óta mindenben épp az ellenkezőjét csináljuk annak amiket Széchenyi javasolt. Az eredménye is megvan.

2015. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

"Például teljes adómentességet élveztek a háztáji gazdaságok. Állítólag ennek célja pont az volt hogy meghozzák az emberek kedvét az élelmiszer termelésre hogy az ország sok és olcsó élelemhez jusson. Vagyis éhező ne legyen. Virágzott is akkoriban a háztáji. "



A háztáji őstermelőként ma is roppant kedvezményes (gyk adómentes) történet, amit jellemzően nem a Pista bácsi és Mari néni féle termelek a kertemben egy kis krumplit, barackot, miegymást, és elpiacozom emberek tudnak kihasználni, hanem egészen komoly gazdálkodók csalnak vele adót (amikor megkérdezik tőle, hogy valami nem gépesíthető munkafolyamatot hatalmas területen tényleg kizárólag a családjával végzett el, akkor szemrebbenés nélkül benyögi, hogy igen).


A háztáji pedig a kommunizmus után 2 okból omlott össze:

- megszűnt pár olyan termék, ami első sorban az olcsó orosz importra épült (hányszor lehetett hallani, hogy már nem éri meg kiautózni a zártkerbe, mert a benzin költség elviszi a hasznot, vagy első sorban az állat tartást nehezítette az áram árának növekedése)


- megszűntek a TSZ-ek, amik a háztájizást rentábilissá tették "kommunista" módon. Tudod, a szlogen, hogy tiéd a gyár, a munkás meg úgy értette, hogy akkor hazaviheti. A TSZ-ek kifogyhatatlan INGYENES forrását jelentették a vetőmagnak, műtrágyának, permetezőszernek, gépnek, eszköznek. A TSZ idején ha egy traktor trágyát vitt a földre, akkor legalább a fele a kiskertekbe került, ha kellett egy fuvar, akkor a traktoros elvitte 2 üveg sörért fusiban a cuccot, ha permetlé kellett, akkor hoztál a cégtől.


Mikor ez megszűnt, akkor hirtelen összeomlott a háztáji is, mert az egész arra a hazugságra épült, hogy ez megéri bárkinek is, mert olcsó áruval teríti az országot, pedig a fenét volt az olcsó, ha beleszámolták volna azt is, amit az állam dotált rajta, csak éppen nem a gazda fizetett, hanem az állam (ma a föl alapú támogatások működnek hasonlóan, csak még rosszabbul, mert ott már termelni sem akar érte senki, de ettől a másik rendszer sem volt sokkal jobb).

2015. nov. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Viszont ha az embereket rezsi, adó és egyéb lenyúlások sújtják meg ha az állam beleszól az életükbe, akkor ismét visszatér a szocializmusban megismert kapun belüli munkanélküliséghez hasonló jelenség. Az akkor azért keletkezett mert nagyon rosszul fizették a munkát, ezért igyekeztek olyan állást betölteni ahol nem kell dolgozni vagy legalábbis minél kevesebbet kell. Ma is megfigyelhető ez a jelenség. Például ki ne látta volna a tévében az élelmiszer botrányokat. Mivel az állambácsi szinte mindent elvisz adóban, a rezsiszolgáltató cégek meg a maradékot is lenyúlják alapdíjak formájában, meg még az állam bele is szól az emberek magánéletébe, senki nem tekintette magáénak a szóban forgó élelmiszer üzemeket. Ezért senki sem mosogatta el a piszkos edényeket, senki nem tett róla hogy a húsban ne nyüzsögjenek a légylárvák. Hisz az egész a senkié volt, hisz a haszon és a beleszólás joga csak az államé. Akár régen a TSZ-ekben. Én a TSZ-ekben saját szememmel láttam hasonlókat, mert az is a senkié volt. De a háztájikat is láttam, nekünk is volt. Azokban makulátlan rend és tisztaság uralkodott mert volt gazdája. Ma ha az állam vagy a szolgáltató cégek így beleavatkozhatnak a magánéletbe és magántulajdonba és ők tekintik profitforrásuknak, az egyenlő az egykor gyűlölt kommunizmussal. Mert az eredménye ugyanaz, még ha az ávós neve ma már navos akkor is. A színdarab ugyanaz csak a (bohóc)jelmez más.

Meg nem csak kapun belüli munkanélküliség keletkezik, hanem az emberek elhúznak az országból. A gyerekvállalási kedv meg egyre csökken. A falvak lakossága folyamatosan csökken, átlagosan a harmadára csökkentek a rendszerváltás óta.

Megutáltuk a szocializmust, mert az állam uralkodott az embereken. Ennek ellenére mára mégis az állam korlátlan uralmát hoztuk vissza. És ugyanazokkal a következményekkel, megtoldva például kivándorlással. És ugyanúgy funkcionáló elvtársakkal, csak ma már nem elvtársnak nevezik például Vajnát, a szerencsekjáték automaták betiltását meg nem padlássöprésnek. Ami lényegtelen mert attól hogy a név más, a tény ugyanaz. Illetve nem egészen ugyanaz mint az "átkosban", mert ma arra is számíthatunk hogy nevetségesen alacsony nyugdíja lesz annak aki megéri.

"A történelem az élet tanítómestere". Mi mégsem tanulunk belőle, nem értjük meg hogy az "átkosban" megismert állam és kiváltságos elvtársak uralma pusztulásba vezet. Még akkor is ha a rendszerváltás miatt más lett a dolgok elnevezése, például ávós = navos, vagy elvtárs = ország 100 leggazdagabbja. Viszont a történelem tényleg ismétli önmagát.

2015. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha mindenki tisztességesen adózna, tehát jóval több pénz folyna be adóból, akkor lehet, hogy kevesebb adót kéne mindenkinek fizetni?"


Előbb-utóbb igen, csak tönkremenne egy sor vállalkozás, ami rövid távon dráguláshoz vezetne. Hosszú idő volna, amíg az így kieső vállalkozásszám+adóbevétel normalizálódna.


Szerintem elsősorban adócsökkentéssel, járulékcsökkentéssel és tiszta viszonyok megteremtésével (jogbiztonság + ellenőrző szervek megfelelő hozzállása és ellenőrizhetősége) lehetne pozitív irányba terelni a dolgokat. Csak a nagyobbakat ellenőrizném, de azokat szigorúan.

2015. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!