Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly egész évben munkanélkül...

Tavaly egész évben munkanélküli voltam, kell adóbevallást készítenem?

Figyelt kérdés
Ma megkaptam a borítékot.
2016. jan. 22. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Azt honnan tudná a NAV, hogy nem kerestél semmit, vagy csak elfelejtetted leadni?
2016. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor mit írjak bele? Csak a nevem meg az adataim? :D
2016. jan. 22. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell beadnod, ha volt adóköteles jövedelmed. HA nem kaptál álláskeresésit, csak egész évben regisztrálva voltál, nem kell beadnod.
2016. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De ha elolvasnád a kitöltésit, világosan írja is:


Önnek nem kell bevallást adnia, ha az adóévben egyáltalán nem volt bevétele, vagy csak

olyan bevételt szerzett, amelyet a törvény rendelkezései szerint nem kell bevallani.


Nem kell bevallást beadnia vastagon szedve...

2016. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nav mindenkinek kiküldi a nyomtatványt, aki az előző évben adott be bevallást. Ha 2015-ben nem volt adóköteles jövedelmed, akkor nem kell most a nyomtatványt beküldened.

De figyelj oda, hogy ez esetben már egy év múlva nem fogsz kapni sem automatikusan. Vagyis ha 2016-ban lesz bármilyen bevallandó jövedelmed, ne várd, hogy a nav majd küldi a nyomtatványt, akkor majd neked kell utánajárnod!!!!!!

2016. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg kibonthattam volna, hogy utánaolvassak.
2016. jan. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!