Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így is kérhetem, hogy a nav...

Így is kérhetem, hogy a nav készítse el az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
Két munkám volt tavaly, egy egy napos, illetve egy hónapos, ami napi bejelentéssel működött, de kell róla adóbevallást készítenem. Mivel napi bejelentéses volt, nem vagyok biztos abban, hogy ki lett-e fizetve a munkáltató által az adó, így lehet, hogy az engem terhel. Így is kérhetem, hogy a nav készítse el a bevallásomat? Amennyiben kell befizetnem pénzt, értesítenek róla? A 15NY31-es nyomtatványt kell kitöltenem, ugye?
2016. jan. 26. 06:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt az egyszerűsített foglalkozás nem SZJA köteles (ahogy nem is számít biztosításnak).


Másrészt neked nem kell befizetned más kötelezettségét.

Ha bevallotta, de nem fizette be, az az ő sara. És rajta is fogják behajtani. Ha nem vallotta be, és kiderül, akkor is rajta hajtják be.

Ez az ő fizetési kötelezettsége. Ezzel az erővel befizethetnéd az én adómat is...



De hogy válaszoljak a fő kérdésedre, igen, kérheted a NAV-ot, hogy megírja neked a bevallásod.

2016. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt az egyszerűsített foglalkozás nem SZJA köteles


ez így nem igaz. HA meghaladja a mentesített keretösszeget, akkor a meghaladó részre fizetnie kell.

2016. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!