Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tovább, ha megszűnik a...

Hogyan tovább, ha megszűnik a tanulói jogviszony?

Figyelt kérdés
Idén diplomáztam, már nem vagyok egyetemista, azonban biztos munkahely egyelőre nincs kilátásban. A kérdésem az adózásra vonatkozik. A TB-met például nem tudom, hogy miből fogom fizetni, hiszen nincs bevételem. A másik pedig, hogy ha megbízási szerződést kötnék egy céggel, alkalmi munka céljából, akkor az SZJA-t nekem kell fizetnem? És ha igen, akkor hogyan, mennyit? Előre is köszönöm a válaszokat. Előre szólnék, hogy aki kukacoskodni, gonoszkodni akar a tudatlanságom miatt, maradjon ki a válaszadásból.

2016. jan. 29. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Gratulálok a diplomádhoz :)


A diákigazolványra való jogosultságod március 31-ig áll fen,, ez alatt és még ezt követően 45 napig jogosult vagy eü ellátásra.

HA addig sem találsz munkát, bizonyos feltételek teljesülése esetén az önkorm (vagy franc tudja, kormhiv, akárki, állandóan változtatnak, hol nevet, hol illetékességet) átvállalja helyetted a járulékfizetést. HA nem vagy jogosult, akkor a nav felé kell jelezned, hogy fizeted.


Megbízás: a járulék és adófizetés attól függ, mennyit fizetnek, mennyi időre, biztosítottá válsz vagy nem.

2016. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném az előttem szólót:


Ha céggel (tehát gazdasági társasággal és nem magánszeméllyel) kötsz megbízási szerződést, akkor Neked ott ténykedni valód nincs. A kifizető (cég) köteles meghatározni, hogy keletkeztet-e biztosítottságot a megbízás vagy sem, valamint aszerint vonni az adót, valamint adott esetben járulékokat, és megfizetni a közterhet.


Ez vonatkozik a megbízási szerződésre. Ne téveszd össze az "alkalmi" munkavállalással, a kettő ég és föld!


Az alkalmi munka az egyszerűsített foglalkoztatást jelent, más szabályok vonatkoznak rá mind járulékozás, mind adózás szempontjából.


Most akkor ténylegesen megbízásiról beszélünk, vagy alkalmi munkavállalásról?

2016. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét választ.


Megbízásról. Az alkalmi munkát azért írtam, mert ezek a megbízások alkalmi jellegűek, azaz nem beszélhetünk állandó megbízásról.

2016. jan. 31. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!