Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkába Járás költségtérítése?

Munkába Járás költségtérítése?

Figyelt kérdés

6 órás bejelentettem lesz hamarosan. Főnököm szerint a könyvelőjük azt állítja, hogy a munkába járás költségének megtérítése nem lehetséges náluk egyelőre mivel a cégnek nincs adóalapja amiből jóváírhatnák, de tudnak 5000 Ft értékben bejárási(vagy valami ilyesmi) támogatást adni.


Ezzel a kifejezéssel nem igazán találkoztam mint akadályozó tényező.


Annyit tudok, hogy ercsiként Érdre járnék be és ,hogy a havi 14 ezer forintos bérletből legalább 12 ezret kéne fizetniük. A szóban forgó cég: Kutsera Kft.


Lehetséges ez vagy csak szimpla kifogás, hogy spóroljanak rajtam 9000 Ft-ot?


2016. febr. 9. 19:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Értem, és ezt visszamenőleg is ki tudják fizettetni ellenőrzéskor? Mondjuk ha már meg kellett vennem a bérletet és nem engedték, hogy a cég számlájára vegyem (+ nem is fizették ki).
2016. febr. 15. 17:31
 12/12 anonim ***** válasza:

Természetesen.

A rendelet nem ír elő számlakötelezettséget.

Tehát anélkül is el tudja számolni költségként a cég a könyvelésében a térítést. A bérletszelvényed legyen meg hozzá, amivel bizonyítani tudod, hogy tényleg megvetted azt.

2016. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!