Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit tudok elszámolni?

Mennyit tudok elszámolni?

Figyelt kérdés

Ingatlanközvetítőként dolgozom. Kérdésem, hogy ebbe a tevékenységi körbe mennyi üzemanyagköltség, gépjárművel kapcsolatos kiadás számolható el? A könyvelőm szerint 'csak' havi 500 km.

Sajnos nem találtam erre vonatkozó infót a neten.

Köszönöm!



2016. febr. 11. 22:19
 1/3 Icus47 ***** válasza:
A kérdés pontatlan. Miként dolgozol? Az határozza meg a Lehetőségeket. Pl. E.V.?, Akarsz e cégautó adót fizetni?
2016. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van.

EVA-s vagyok. Jelenleg kölcsönadásival használok egy autót, mert az üzembentartója nem én vagyok.

Felteszem, ha cégautót hoznék be, akkor tudnék rá több költséget elszámolni. (?!) Csak kérdés, hogy megéri-e. Mekkora lehet ezen adónem mértéke.

2016. febr. 13. 21:20
 3/3 Icus47 ***** válasza:
EVA-snak teljesen fölösleges lenne a cégautó, plusz fizetendőt jelentene. Te megfizeted a 37% EVA-t a bevétel után és ez független a költségektől.
2016. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!