Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan hajtják be a tb és...

Hogyan hajtják be a tb és illeték tartozás?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a nav-tol egy levelet ami szerint 80e ft tb tartozásom és 31ezer illeték tartozásom van.

kérhetek ezekre részlet fizetést?nincs a papírra hogy hány napon belül kell rendeznem.annyi áll benne hogy a tartozás végrehajtható.egy összegben biztosan nem tudom kifizetni.mennyire engedik a részlet fizetést?mennyire gyorsan intézkednek?Ma hívtam őket 2xde sajnos foglaltat jelzett.van egy 20éves kocsi a nevemen.és egy ház a férjemmel közösen.


2016. febr. 23. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor hívd őket még kétszer.
2016. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nyilván holnap újra próbálkozom!!!..csak kiváncsi vagyok mik a lehetőségek!
2016. febr. 23. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy végrehajtható a tartozás máris 5 ezer forinttal nőtt a tartozásod. Ez a végrehajtási költség, amit ilyen esetben végzéssel megállapítanak majd, és értesítenek róla, ha még nem történt volna meg.


Fizetési Kedvezmények Osztályára kell benyújtani egy kérelmet, amelyben leírod, hogy milyen részletekben tudod teljesíteni a tartozást. Nincs költsége! Nem ők fogják kitalálni, hogy Te mikorra és hogyan tudod rendezni. Ha kevés az információ számukra, akkor hiánypótlásra fognak felszólítani, és leírják, hogy még miket csatolj a kérelemhez utólag. A döntésükről mindig írásban értesítenek, ha megkapod, ha nem. Indokolni is fogják!

Többnyire részletfizetést akkor engedélyeznek, ha van mire engedélyezni. Tehát ha semmilyen jövedelmed nincs, vagy annyira alacsony, hogy a havi részlet után már alig marad megélhetésre, akkor nem szokták engedélyezni. Ha elutasítanák, attól Te még önként fizetgetheted olyan összegben, amit elbírsz.


Gondolom, ha a fizetési felszólításra nem reagálsz érdemben, akkor megterhelik a házat. Ezek mind-mind plussz költségek, amelyek Téged fognak terhelni.


A NAV-nak egy célja van: Minél előbb beszedni a tartozásokat. Éppen ezért amennyire a jogszabályok engedik viszonylag rugalmasak, nem céljuk, hogy ha nem muszáj, lehetetlen helyzetbe hozzák az adózókat. Viszont, ha nem látják a fizetési szándékot, az együttműködést, akkor bekeményítenek. :)

2016. febr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!