Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ápolásin vagyok édesapámmal....

Ápolásin vagyok édesapámmal. Ilyenkor nekem kell fizetnem magam után a TB-t? kaptam levelet az APEH -tól és küldött valami 10 havi csekket!

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szolgáltatásra jogosultak


16. §119 (1) Egészségügyi szolgáltatásra jogosult - az e törvény szerint biztosított, illetőleg a 13. § szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeken túl - az, aki


h)126 az aktív korúak ellátására való jogosultság keretében megállapított pénzbeli ellátásban, időskorúak járadékában, ápolási díjban, gyermeknevelési támogatásban részesül,


1997. évi LXXX. törvény

a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről


Ezek alapján nem kell.

Mióta vagy ápolásin?

Előtte meddig és milyen jogon voltál jogosult a TBre?

Pontosan mi áll a NAV levelében? (tedd fel a személyes adataid kitakarásával)

2016. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tavaly május ota vagyok áplásin előtte regisztrált munka nélküli voltam kaptam az aktiv korúak támogatását.
2016. márc. 20. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetned, vidd be az ápolási segélyről szóló hivatali határozatot a NAV-hoz. Az ápolási segély egészségbiztositásra jogosit, ez benne is van a határozatban, amit a megitéléskor megkaptál. Sajnos nem működik a kommunikáció állambácsi egyes intézményei között.
2016. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!