Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1553 adóbevallás elektronikus...

Csabesz80 kérdése:

1553 adóbevallás elektronikus beadása - aláírni ezt hogy kell? Lehet/kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szokás szerint mint minden évben kitöltöttem az adóbevallásom, eddig mindig kinyomtattam és aláírtam majd bevittem az Apeh-hoz ahol adtak egy csekket arról amennyit be kell fizetnem.


Most szeretném elektronikusan beadni, természetesen van ügyfélkapus regisztrációm. Ilyenkor ez hogyan megy? Az ANYK programban van ugye olyan menü hogy "kapcsolat az Ügyfélkapuval" és "Nyomtatvány közvetlen beküldése Ügyfélkapunk keresztül". Ha így beküldöm akkor ennyi az egész? Aláírni hogy lehet? Kell egyáltalán?


2016. máj. 15. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Így van, nem kell, nem lehet aláírni, de amikor az ügyfélkaput nyitottad az okmányirodán, az ottani aláírásoddal megtetted...

A beküldésnél vigyázz, hogy az az utolsó oldal is beküldésre kerüljön, ahol a vonalkód van... elküldés előtt tedd rá az ellenőrző programot... ha minden oké, hadd menjen!!

2016. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Elektronikus küldésnél az egészet megjelöli aláírásra, nincs vonalkódos oldal.
2016. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
A vonalkódos oldal nem az aláírás pótlására van, hanem a gépi feldolgozást biztosítja!!!!
2016. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ügyfélkapudhoz hozzá van rendelve egy egyedi felhasználói név és jelszó, okmányirodai azonosítást követően - ez maga azt jelenti, hogy igazolod, te vagy a beküldő. Ennyi.


Nincs semmiféle vonalkódos oldal (csak az ányk-ban kitöltött, kinyomtatott változaton van), az ük-s egyedi azonosítószámot kap megjelöléskor.

2016. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek. Lehet másik kérdésbe kéne megkérdeznem de talán olvassátok még: ilyenkor a még befizetendő adómat (amit korábban csekken megkaptam benyújtáskor) bankszámlára kell utalnom gondolom. Erre van valahol leírás hogy milyen bankszámla számra milyen közlemény beírással stb?
2016. máj. 15. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Közlemény az adóazonosítód, számlaszámok fent vannak a nav honlapján.
2016. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!