Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig lehet elmenni anélkül,...

Meddig lehet elmenni anélkül, hogy a NAV kopogtatna az ajtómon?

Figyelt kérdés

Ha valamit eladok a neten, akkor azzal semmi probléma nincsen, viszont azt hallottam, hogy ha túl sok mindent adok el, akkor jön a NAV, hogy adót kellene fizetni. Idáig 2 biciklit adtam el a jófogáson meg egy telefontokot 3 év alatt, szóval veszélyeztetve nem érzem magam. De mi van akkor, ha mondjuk rendelek 20-30 dolgot az ebay-ről, aztán a jófogáson eladom 1,5-2X annyiért. Hol a határ, amíg békén hagynak?

(Ha minden egyes eladás az interneten illegális lenne, a Jófogás sem lenne) De az már igen, ha nagyon sok mindent ad el valaki?



2016. máj. 25. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

ha azért rendelsz, hogy utána eladd, akkor az első fillértől adóköteles a tevékenység, mivel üzletszerű


saját használt vackaid eladása után az adózás a szja tv §11 (2) b) szerint

2016. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

üzletszerű tevékenység minden forintja adóköteles. ez az ebayről rendelsz nagy tételben és idehaza egyből eladod.


ha a saját vackaidat árulod az évi 600e ig nem adóköteles.

2016. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden egyes eladás az interneten illegális lenne, a Jófogás sem lenne"


nyilván nem minden illegális, 3 eset lehetséges:

1) saját régi cuccukat árulják évi 600 000 értékhatárig;

2) vállalkozóként árulnak, vállalkozóként adót fizetve;

3) tesznek a NAV-ra, ez esetben a lebukás esélye az általuk birtokolt mák mennyiségével fordítottan arányos.

2016. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi. :)

Akkor már csak az érdekel, hogy

a) Honnan tudja a NAV, hogy amit épp eladok, az nem az enyém. (Meg ha már szőrszálhasogatók akarunk lenni, amit én megveszek, az onnantól kezdve az enyém)

b) Ha én valamit el akarok adni, hogyan kell utána adózni, blokkot adni? Ahoz kell egy cég, nem?

2016. máj. 25. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Cég?

Istenem.. Egyèni vállalkozó is lehetsz.. Nem kell egyből céget alapìtani..

2016. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fontos aprosag, hogy a NAV donti el mikor iteli uzletszeruenk az eladasodat. Lehet hogy 100K huf-ot sem ertekesitettel de ok ugy itelik uzletszeru volt.
2016. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2016. máj. 25. 23:43
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes és tanulságos lehet számodra (és még másoknak is) ez az eset. A végkifejlet "szerencsés" lett, pár tízezer ft-ra büntették meg a kérdezőt, mivel szerencsére megvoltak a 2 évvel ezelőtt, külföldön vásárolt cuccok blokkjai, így tudta bizonyítani, hogy az övé volt és nem haszonszerzés céljából vette meg :-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2016. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"üzletszerű tevékenység"


Mikortól az?Ez az amit idáig senki nem tudott megmondani.

Szted a devecseri piacon a lomis cigányok mennyi adót és járulékot fizetnek?? :-)

2016. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Kérdző, menj már el egy könyvelőhöz, pár Mátyásért kiokosít. Ne itt kérdezgess ilyesmit, mert úgy jársz, mint a vadász a medvével...
2016. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!