Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be lehet fizetni most a...

Be lehet fizetni most a késedelmi kamatot?

Figyelt kérdés
Hagyjuk, hogy milyen módon(nem kérek a bunkó szövegből, azért nem írom le miként értük el) rendezve lett a tb hátralék plusz egyéb költségek.Elvileg, lekellet volna , hogy szedjék a jelzálog bejegyzések közül a nav bejegyzését, ez nem történt meg.Most néztem meg a eBAV oldalon a késedelmi pótlékot , és van rajta ott x összeg.Mindenképp megkell várnom a novembert, vagy ha van nálam csekk befizethetem így részletekben is?Novemberben nagyon sok lenne egyszerre az a 10-20 ezer ft. Kit illet a késedelmi pótlék?Az eü alapot vagy végrehajtási osztályt?Előre is köszönöm a választ.

2016. máj. 30. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Be tudod fizetni korábban is, akár több részletben is, csak figyelj rá, hogy jó helyre utald, illetve az adóazonosító jelet a közleménybe be kell írni.
2016. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és hova lehet fizetni?Azért kérdezem, mert van nav végrehajtási(leléti) csekkem meg van eü alap-os csekkem is..és nem tudom.Irni nem tudok nekik,mert 1 év mire visszairnak..:/
2016. máj. 30. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikre sem, hanem a késedelmi kamat bevételi számlára, de ezt inkább egyeztesd le az ügyintézővel.
2016. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy melyikre fizeted.

Mivel végrehajtáson volt már az ügyed, ezért ha a végrehajtói letéti számlára fizeted, akkor beutalják a késedelmi pótlékra, ha más tartozásod tényleg nincs a továbbiakban csak a késedelmi pótlék.

Ha késedelmi pótlékra fizeted, akkor pedig "beutalás" nélkül azon az adónem számlán lesz a pénz, amelyikre eleve szántad.

2016. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

... mivel írod, hogy eü. számlaszámos csekked van, akkor azt nem könyvelik át a késedelmi pótlék adónemre csak akkor, ha átvezetést kérsz rá, egyébként túlfizetésként jelentkezik úgy, hogy közben a késedelmi pótlékon még mindig tartozásod lesz.


Tehát vagy kizárólag késedelmi pótlékra szóló csekken fizesd be (jelzed a NAV-nak, hogy kérnél egyet), vagy a végrehajtói letéti számlára, az eü-s csekken ne!

2016. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, végül ügyfélkapun keresztül elküldtem egy csekk igénylést, pár nap és megkapom a késedelmi pótlék befizetéséhez szükséges csekkeket.
2016. jún. 2. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!