Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rendes bejelentett állásom...

Ha rendes bejelentett állásom van és a munkáltatótóltól nem kaptam semmilyen papirt arról hogy kivettem szabadságot, tehát nem is irtam alá értelemszerűen lehet valami bajom belőle?

Figyelt kérdés
Gondolok itt valami jogi ügyre. Vagy ha felmondok csak simán mondhatom hogy én ki sem vettem szabadságot és fizessék ki?
2016. júl. 25. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg ezt a munkáltató rögzíti, s havonta kéne kapnod egy bérelszámolást, amin fel van tüntetve, hogy mennyi szabadságot vettél ki addig, mely hónapokban és mennyi van még hátra az adott évre. Amikor odaadják a bérelszámolást akkor azt alá is kell írnod. Elvileg... Igen, mondhatod, viszont ne feledd, hogy ennek ellenkezője könnyen bizonyítható, mondjuk van egy jelenléti ív vagy kamera, vagy aznapra nincs beírva semmilyen teljesítmény a neved mellé stb.
2016. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert amúgy nem fizetett szabadságon voltál?
2016. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, már kapcsoltam...
2016. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató nyilván tartja a ledolgozott munkaidődet, és a szabadságodat is.

Mind a kettő szerepel a bérelszámolási lapon, tehát valahol "van".

Ha a bérelszámolás nem jó (azért adják át, hogy Te is tudd ellenőrizni), akkor reklamálsz, és egyeztettek, majd átszámolás van.

Gondolom, eddig nem volt miért reklamálni, mert mindent úgy számoltak el, ahogy ténylegesen történt. :)

2016. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!