Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan könyvelik a céges...

Hogyan könyvelik a céges Forex számlás tőzsdei kereskedést?

Figyelt kérdés

Forex tőzsdeszámlát nyitnék cég részére, amelyen aktívan (napi 50-100 apró pozícióval) kereskednék.

Mikor és hogyan kell könyveltetni?

1. Ne kelljen minden tételt bevétel, kiadás stílusban, mert a gatyám is rámenne a könyvelésre a sok tétel miatt.

2. A napi összesítővel is gond lenne, mert lehet sok nyitott pozíció is...

3. Ideálsi lenne a havi zárási jelentést lekönyveltetni, ahol a profit az áfamentes bevétel, de a veszteség mi lenne? költség? ... érdekes...

4. A legideálisabb az lenne, ha a banki stílust követnék, ahol ha lekötsz egy összeget, akkor a kamat jóváírásakor keletkezik a cég bevétele. Ennek megfelelően a pénz elmegy a tőzsdeszámlára, az a "lekötés", és amikor a pénzt visszavezetem a bankszámlára, akkor a "lekötés" összege azt csökkentené, a felette lévő rész pedig lenne (a profit) a 0%-os áfás bevétel. És természetesen a kiutaláskori MNB árfolyamon mehet a könyvelés, az oké, és a dec.31-i állapottal is kezdeni kell valamit, mert ott kintlévőségek vannak ugye...


Én annak örülnék, ha valaki hozzártő könyvelő a 4-es tippemre mondaná, hogy igen úgy kell, de tudom, ez nem kívánságműsor... :-))



2016. szept. 1. 09:19
 1/2 Bazzs72 válasza:

Szia. Ezzel a kérdéssel én is foglalkoztam az elmúlt hetekben. Nem könyvelő vagyok, hanem egy olyan személy aki pont ugyanazt szeretné csinálni mint te. Én arra jutottam hogy TBSZ számlát nem lehet nyitni (nekem ez fontos volt).


Kérdésedre válaszolva: arra jutottam hogy nyitsz egy kereskedő cégnél (IronFx, FxPro...stb) egy számlát. Erre kívánod beutalni azt az összeget amelyikkel "játszanál". Ez annak minősül mintha lekötnéd az adott összeget egy évre, tehát így is kell könyvelni. Egy sima lekötési számla szintén hozhat minuszt és pluszt is év végére (pl. portfólió befektetés). Így válaszként én azt látom, hogy ha veszteséget termel ez a "befektetésed" akkor év végén könyveled a veszteséget. Ha nyereséget termel, akkor egyéb bevételként jelenik meg, ami a forex kereskedésre nézve 15%al adózik! Semmi napi, havi, negyedéves könyvelés, csak év végén.

2016. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lezárt pozíciók után, napi bontásban.

Nyereség - veszteség = eredmény

Ezt forintosítod minden nap végén az aznapi középárfolyamon.


Normális brókerhez utalj, Ciprus kizárva!


[link]

2016. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!