Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam a NAV-tól egy hivatalos...

Jam007 kérdése:

Kaptam a NAV-tól egy hivatalos levelet 20900 Ft tartozás miatt a végrehajtók lefoglalták a gépjárművemet. + fizessek 5000 Ft eljárási díjat. Ezt komolyan gondolják?

Figyelt kérdés
Semmilyen fizetési felszólítást nem küldtek elölte, sőt két nap múlva kaptam egy folyószámla kivonatott ami 13700 Ft tartozást mutat. Ez hogy lehet? Természetesen befizetem a tartozásom de szerintem ez nem tisztességes eljárás.

2016. okt. 7. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Pedig ez a NAV eljárása, nem küldözgetnek fizetési felszólítást, és nem hívják fel a figyelmedet arra sem, hogy végrehajtás alá fogsz kerülni. Pont azért nem, mert akkor esetleg ellehetetlenítenéd a végrehajtást.


Az összeg az nem teljesen világos nekem, ezt szerintem kérdezd meg a NAV-tól.

2016. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
attól függ miféle tartozás? a kocsit vetted hitelre?
2016. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Honnan ered a tartozás? (pl. mobilszámla, diákhitel?) Mikori?

Nagy valószínűséggel ez egy régebbi tartozás, amire még régen kaptál felszólítást - vagy átvetted vagy nem, s mivel nem reagáltál rá és nem fizetted be, ezért át lett adva végrehajtásra.

2016. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ja, mellélőttem, mobilszámla nem lehet - de diákhitel még igen :-)
2016. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan gondolják, és ha nem reagálsz érdemben, akkor ráugranak a fizetésedre, a bankszámládra, (ha még nem tették meg), aztán személyesen kimennek a címedre, hátha valami ingóságodból megtérülhet a tartozás.

Ha semmi eredménye, akkor árverésen értékesítik az autódat.


Minden egyes "végrehajtási cselekmény" Neked + 5 ezer forintodba fog kerülni. Sikeresen fel lehet tornázni 100 ezer forint fölé a hátralékot, ha nem csipkeded magad. :)

2016. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tartozási tételek 13700 illeték ingatlan vásárlásból, 750 Ft késedelmi kamat,6450 Ft TB. 30 napot adtak a fizetésre máskülönben viszik az autót.
2016. okt. 10. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt javaslom, hogy ha esetleg nem tudod egyszerre kifizetni, de van bankszámlád (nyilván van), akkor gyorsan csináltass folyószámla hitelkeretet (ez hamar megvan), abból ki tudod fizetni, s ott ráérsz apránként visszafizetni
2016. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy alig 2-3%-kal számított késedelmi pótlékra menjen bele egy 40% közeli számlahitelbe? Jó ötlet...
2016. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

"Annyira szeretem", hogy mindig van valaki, aki beleköt abba, amit leírtam.

Ugye azt azért elolvastad, hogy lefoglalták a kérdező autóját???? Nincs késedelmi kamat, stb, hanem elárverezik az autóját, ha nem fizet.

A folyószámla hitelkeret az OTP-nél 22-26 % számlacsomagtól függően.

2016. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Egészen hihetetlen, hogy észrevétlen módon keletkezett 209 ezer forintnyi adóhátralékod.

Ez a befizetendő összeg valamilyen törvény vagy jogszabály által meghatározott módon, valamilyen általad végzett tranzakcióból kifolyólag keletkezett.

Sem a NAV-ot, de a bíróságot sem érdekli, hogy te nem foglalkozol a tevékenységeiddel kapcsolatos jogszabályok megismerésére, és betartására. Ez a fizetési kötelezettséged megképződött, majd a határidő lejárt. A NAV meg törvényesen leinkasszózta a bankszámládról, ezért futott mínuszba.

Meg kellene ismerkedned a tevékenységeidhez kapcsolódó jogszabályokkal! Jogkövető magatartással az ilyen helyzetek megelőzhetőek! Nem felháborodni kell, hanem betartani a jogszabályokat!

2016. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!