Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pár évvel ezelőtt albérletben...

Pár évvel ezelőtt albérletben laktam. Most eljárást indított a NAV a bérbeadóval szemben. Engem megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Nyilatkozattételre szólított fel a NAV az üggyel kapcsolatban.Be kell szolgáltatnom bérleti szerződést,bizonylatokat mindent ami van az üggyel kapcsolatban stb.Engem megbüntethetnek ha ő nem fizette be az adót?Kp-ban fizettem a bérleti díjat neki,átvételi elismervényt nem kaptam.
2016. okt. 21. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2016. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem, te nem vagy köteles tudni, hogy a kiadó milyen módon adózott utánad.
2016. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Honnan tudja a NAV, hogy ott laktál?
2016. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Offtopic, de az ilyesmi pár év távlatából hogy derül ki?
2016. okt. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Neked csak nyilatkoznod kell ezzel kapcsolatban.

A többi nem tartozik Rád.

Ennyi. :)

2016. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
A NAV ezért nem büntet, ha valaki buta és neked eleve jogod van butának lenni!
2016. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan tudja a nav h ott laktam és azt sem h miért vették elő ezt az embert.2012-2015ös évet vizsgálják.
2016. okt. 22. 09:54
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem kaptàl soha papìrt a befizetédedről azt miért nem jelentetted azonnal a NAV-nak? Simàn kinezem belőlük hogy rád vernek valamit.
2016. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szépem nyilatkozol, hogy te fizetted a lakbért, rezsit. . Nem foglalkoztál azzal, a főbérlő adózik, vagy sem.

A NAVnak az ilyen helyzetek megszokottak. Tökéletesen ismerik az albérletek módját.

Az ilyen vizsgálatoknál kötelességük mindent leellenőrizni, ami képbe kerül.

Nálam egy munkaadómat vizsgálják. Mivel néha bejelentett, képbe kerültem. Tőlem is kértek nyilatkozatot. Megírtam, elküldtem, ennyi.

2016. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Neked alapvetően semmi közöd nincs hozzá, hogy a bérbeadód adózott-e a bevétele után vagy sem


Nincs is semmi olyan jogszerű mód, hogy ezt megtudhattad volna vagy leellenőrizhetted volna. Számlaadási kötelessége nincs a bérbeadónak, úgyhogy az semmit sem számít, hogy kaptál-e bármi papírt fizetéskor vagy sem.

2016. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!