Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elektronikus aláírást létrehoz...

Elektronikus aláírást létrehozhat a párom az én adataimmal, személyi irataimmal stb, úgy hogy én nem tudok róla?

Figyelt kérdés
Honnan tudom megérdeklődni, hogy van e elektronikus aláírásom?
2016. nov. 6. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tud!

[link]

2016. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem
2016. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi személyi igazolványhoz kötődő aláírásra gondolsz? Olyat nem.

De a windows XP-s korszakban a verisign hitelesítés szolgáltatótól évi huszonvalahány amerikai dollárért lehetett digitális aláírást igényelni. Szabadon lehetett a mezőket kitölteni. Nyilván a megadott emailcímre küldték a kulcsot és az aláíró tanusítványt - szóval a megadott email fiókhoz hozzá kell tudni férni. De ha létrehozok egy kamu-email fiókot (amihez én hozzáférek) akkor bármilyen személynevet írhattam volna a név rublikába.

Évekig a digitális aláírásommal szignáltam a word és excel fájljaimat és az emailjeimet.

De csak XP-vel működött, a win7-tel már nem sikerült megoldani.

De elektronikus aláírás többféle módszerrel is létrehozható, több féle elektronikus aláírás szolgáltató létezik.

[link]

Ezek már személyazonosság igazolással hozhatóak létre.

2016. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!