Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlatömbnek akkor is kell...

Számlatömbnek akkor is kell lenni, ha csak és kizárólag elektronikus számlákat bocsájtok ki?

Figyelt kérdés
KATA-s kkv vagyok, itthonról dolgozom (grafikai munkák).
2016. nov. 8. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez most nem hivatalos válasz, amit írok, csak józan ész és tapasztalat: szerintem igen, kell lennie egynek, mert bármikor előfordulhat akár a számítógépeddel valamilyen technikai hiba, akár a számlázó cégnél, stb viszont számlát akkor is tudnod kell kibocsátani. Kb. 800 ft egy számlatömb, nem romlik meg... :-)
2016. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell számlatömb, de a számlázót be kell jelenteni NAV-nál.

Ha technikai hiba van, akkor nem tudsz számlázni. Mivel erre igen kicsi az esély és egy idő után úgyis megjavul, így simán kivárható, hogy géppel tudsz számlázni.

Pl. a boltokban sem adnak el, ha áramszünet miatt nem megy a kassza

2016. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

2 héttel nyitás után, számtech üzletbe jött a Nav próbavásárolni.


Nem találtak kifogásolni valót, csak a számlatömb hiányát, mivel gépi számlázás volt.


Kértek rá, hogy szerezzek be egyet, mert mi van, ha nem működik a számítógép... :-)) ( Kérdeztem, számtech üzletben???)


Ennek ellenére kellett egyet tartani talonban, kp-st.


Azóta igen, a számlázót be kell jelenteni a NAV felé, de elvileg nincs rá kötelezvény, hogy kelljen kézi is. Viszont nem egy hátrány ha van, esetleg többféle is.

2016. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Számlázz.hu-t használok, a könyvelőm lejelentette a NAV felé. Még csak most kezdtem ezt az egész vállalkozósdit, de a könyvelőm is azt mondta, hogy be kéne szereznem, pont az általatok is említett indok miatt, hogy "mi van, ha nincs áram". Hát, ha nincs áram akkor én sem dolgozom (a grafikai munka számítógéppel megy), ergó nincs miről számláznom sem.

Ráadásul soha nem is találkozom az ügyfelekkel személyesen, csak e-mail vagy skype.

800Ft egy tömb? Amit nekem a könyvelőm ajánlott az valami átutalásos (13-374-es) és ahogy informálódtam ez több ezer forint. Lehet, hogy rossz helyen néztem? :)

2016. nov. 8. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Na igen, nem mindegy, hogy kp-s, egyszerűbb, vagy pl átutalásos 3 áfás, de utóbbi sem került egy ezrestől többe nekem a napokban.
2016. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor én rossz helyen néztem. :D Most találtam pár boltot ahol tényleg 500ft körül van, ennyit azért nem sajnálok rá még úgy sem, hogy csak a fiókban fog porosodni.
2016. nov. 8. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Aztán tarthatod nyilván, meg vigyázhatsz rá, felesleges.


Ha a könyvelő is csak annyival indokol, hogy de mi van ha elmegy az áram, akkor kérdezz vissza, ő hogy dolgozik ha elmegy az áram vagy hogy adja be a bevallásokat, ha elmegy a nete? :)

2016. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem az a lényeg, hogy a könyvelőm mit mond, hanem ha a NAV ellenőriz. Mondjuk nehezen értette a könyvelőm, hogy hozzám nem fog csak úgy a lakásomra besétálni egy ellenőr, hogy nekem nagy hirtelen számlát kéne adnom, hiszen online dolgozom. :) De egy NAV-os biztos kevésbé venné a lapot, ha visszakérdeznék.
2016. nov. 8. 21:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a boltokban sem adnak el, ha áramszünet miatt nem megy a kassza


De bizony, írják a nyugtákat kézzel... volt boltom, ahol 7 napi nyugtát kellett bekalapálnom és összeadnom, mert mihelyst javítás után visszakapja az online ptárgépet, egy összegben be kell ütnie, amit addig nyugtázott.

2016. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Igazad van, de nem az a lényeg, hogy a könyvelőm mit mond, hanem ha a NAV ellenőriz"


Pont azért írtam, hogy HA CSAK ANNYIVAL indokol a könyvelő, hogy elmegy az áram... Ha mondana egy jogszabályt, ami ezt megkövetelné, akkor el tudnám fogadni, de hát ilyen nincs. Hiába riogatnak, a NAV-ot nem érdekli, hogy van-e vagy nincs, főleg hogy van bejelentett számlázód. (Az én könyvelőmet speciel teljesen hidegen hagyja ez a "probléma".)


#9: Jó, akkor javítom: van olyan kisebb bolt, ami ezt megteheti, mert kevés vásárlója van, de a közepesek/nagyobbak ezt biztos nem vállalják be. Egyrészt ott halna be a pénztáros a kasszánál, másrészt meg a sor láttán menekülnének a vásárlók.

2016. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!