Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Virtuális/internetes kereset...

Virtuális/internetes kereset után hogyan kell adózni pontosan?

Figyelt kérdés

Nézegettem már a témában írásokat, de a lényeget konkrétan sehol nem találtam.

Elég kezdő vagyok, sose csináltam még ilyet. Mi az adózás menete annak, ha én, mint nagykorú magánszemély PayPal számlára kapok pénzt az elvégzett munkáimért?

Illetve ajánlott-e attól függetlenül adózni, ha nem kérem ki PayPal-ről bankkártyára? Van valami határ?


Köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 10. 08:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9: számla alatt úgy értettem, hogy ha te vásárolsz például akármit egy ebayen, vagy amazonon, vagy valahol ilyen helyen, ahol nem közvetlen érintkezel az eladóval, ott nem az eladó fogja kiállítani róla a számlát, hanem az "oldal", hogy te X összegért megvettél valamit. De lényegtelen is, mert ez meg már nem az a kategória, amiről én beszélek.

Ettől függetlenül jelen esetben is a vevőnek az "oldal" állítja ki a számlát, nekem mi közöm lenne ahhoz? Nem arra épülnek ezek az oldalak, hogy csak vállalkozók vehetik igénybe. Postán küldözgessem a külföldi manusnak a nyugtáimat a néhány $-os dolgairól? Nem fogja hiányolni, mert ami neki kell, azt megkapja a weboldaltól automatikusan a vásárlása után. És fizetni se nekem fizet, hanem a "weboldalnak", ahonnan majd siker esetén átkerül a PayPal számlámra a pénz.


Ezen felül én meg minden hónapban kapnék számlát arról (amit szintén az oldal állít ki), hogy mennyi volt az ott elért bevételem. A NAV-nak meg ez kell nem? Hogy a bevételemmel el tudjak számolni. Az meg egyértelműen ott lesz azokon a nyugtákon, amiket az oldal kiállít nekem havonta. (ha van bevétel)


Kezdem azt hinni, hogy csak Magyarországon vannak ilyen fszságok, mert ki van zárva, hogy Amerikában a hasonló oldalakból mellékkeresetet gyűjtők ennyit problémáznának ezzel, hogy ide nyugta, oda nyugta, meg számla, meg vállalkozás, meg tökömtudja.



De mindegy, majd akkor utánaérdeklődök ott, ahol konkrétan ilyennel foglalkoznak. Mellesleg a kiskapukra is kíváncsi lettem volna, mint például hogy PayPal-en jó helyen van a pénzem, amíg nem kerül magyar bankhoz.

2016. nov. 16. 01:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Abban valóban igazad van, hogy olyankor az Ebay küld számlát az eladónak, ha ott az eladó valamit megvesz, de utána azt a számlát az Ebay továbbítja az eladónak és az ő kötelessége azt lekönyvelni és leadózni. Ergo az oldal kiállítja a számlát automatikusan az eladó helyett. A metódus ugyanaz, mintha számlázóprogrammal állítanád ki a számlát.


Ami egyébként egy reális és racionális alternatívája a papír alapú számlázásnak. Ajánlom figyelmedbe a számlázz.hu-t, ahol tudsz papír alapú számlákat készíteni, illetve elektronikusakat is, senki sem gondolta, hogy számlatömbbe kell írogatnod és azokat küldözgetni az ügyfeleidnek. És nem azért kell elküldeni neki, mert hiányolná. Kivéve, ha cégnek számlázol, mert akkor esetleg költségnek leírhatja, ha a saját tevékenységéhez használható dolgokat vesz tőled. Ez csak feltevés, mert még mindig nem tudjuk mi az a misztikus tevékenység amit végzel...


A fizetésre ugyanaz a helyzet, a weboldal csak egy közvetítő közeg, a bevétel nálad keletkezik, így neked kell adóznod utána továbbra is. Ha ez úgy lenne, ahogy gondolod, akkor senki nem fizetne adót a világon.


Ha neked az oldal havi 1x küld bevételi nyilvántartást és 1x kapod csak meg a pénzed a PayPal számládra, akkor havi 1 darab számlát kell kiállítanod, feltehetően az oldal felé. Az, hogy ők ezt befogadják-e vagy sem, az már nem a Te sarad. Viszont gyanítom, hogy külföldi székhelyű cégről van szó, így ha EU-n belülre számlázol, akkor közösségi adószámot kell igényelned, máskülönben 27% áfa fizetésére vagy köteles az említett havi 50.000Ft KATA adón kívül. Ha pedig EU-n kívülre megy a számla, akkor ott ügyeskedni kell, de megoldható az áfamentesség egy jó könyvelővel.


Kiskapus tippet itt biztosan nem kapsz, de általánosságban elmondható, hogy a PayPal biztonságos (egyelőre), bár konkrét nyomozás (pl. vagyonosodási vizsgálat) alatt lekérhetik a számlád adatait.

2016. nov. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nincs ebben semmi misztikus, csak ahogy írtam: egy olyan oldal, ahol emberek a meghirdetett szolgáltatásomért fizetnek.

2016. nov. 17. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!