Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos hallgatói...

Nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal, kb mennyi lenne egy-egyéni vállalkozás fenntartása?

Figyelt kérdés

Ha kiveszem a vállalkozóit, a könyvelésnél egy diákigazolvány másolata, vagy tényleges nappai tagozatos hallgatói jogviszony kell az intézménytől?

A nav, hogyan ellenörzi, hogy valaki nappalis tagozatos vagy sem?

Diáként sac-pec mennyibe kerülne egy egyéni v. fenntartása?

Szocho, Szja, egészség, tb, jáurlék stb... százalékban és forintban is érdekel a járulék költségei?

Célszerű nappalisként egy vállalkozás?

Ilyen esetben milyen adózási formát kell választani? KATA azt tudom, hogy olcsó..

Szóval, hogy megy ez?


2016. nov. 12. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Sokba kerülne

Nem érné meg így tapasztalat nélkül, nappalisként sem...


Szocho, Szja, egészség, tb, jáurlék stb. fizetéstől (vállalkozói kivét) től is nagyban függ. (sőt)


Nem, nem éri meg sőt tuti hamar csőd is lenne. Ha meg ennyire nem vagy otthon benne, hogy mi mennyire éri még annyira se jó húzás. (Normális embernek aki kicsit is tisztában van azzal amiket bekell fizetni stb annak pl:. szerintem meg se fordul a KATA az eszébe) Bár adózás és a társaiból jó leckét kapnál valószínű.

2016. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kedves első! Én majd azt eldöntöm, hogy mi éri meg nekem és mi nem.

A kérdés nem ez volt...

2016. nov. 12. 18:11
 3/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha százalékosan adózol, az kb 46%; ha meg KATA-s vagy, az fix 25.000, de akkor is ha csak 30-40.000-et keresel. Akkor éri csak meg belevágni, ha komolyabb összegek fognak befolyni.
2016. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem 30-40e Ft-os összegek fognak begolyni.

De most gondolok itt egy sima nappalis hallgatora van egy egyéni v. így kb mennyit fizet jarulékra havonta, ha ha nem normál jogalanyi szemely hanem nappis hallgatoi jogviszonnyal rendelkezo szemely?

Úgy mondjuk KATAS adozasi formában van?

2016. nov. 12. 18:16
 5/18 A kérdező kommentje:
De most sem a kérdésemre válaszoltok....:/
2016. nov. 12. 18:17
 6/18 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen? Ha KATA-s, akkor 25.000 MINDIG; ha meg nem, akkor kb 46% (15% SZJA, 10%nyugdíj, 7%egészségbiztosítás, 27%szocho, de úgy, hogy a teljes kifizetendő összeg 127%).
2016. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor ha KATAS vagyok mondjuk még olcsobban jönne ki mi mint egy nappalis h.jv. vagy vagy ha n.h.j-nélkul magánszemelykent KATAS vagyok kb ugyanannyit adozok mint egy nappalis (n.h.j)?

2016. nov. 12. 18:23
 8/18 A kérdező kommentje:
Mert a 25000 a legolcsóbb :)
2016. nov. 12. 18:23
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
csakhogy nem 25 a KATA, hanem 50ezer hallgató esetén.
2016. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, diákként csak főfoglalkozású KATA-s lehetsz, az 50.000. Hogy melyik jön ki kevesebbre, az a jövedelmedtől függ.
2016. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!