Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány %-ot kell adózni online...

Hány %-ot kell adózni online szerencsejáték után? És mi a menete?

Figyelt kérdés
Ha pl nyernék 1M-t, 430K-t adóznóm kellene belőle vagy hogy? Vagy még amiből azt nyertem azt leszámolják? Ez akkor is sok. Ha elbuktam 3M-t, aztán vissza nyerek 3,5M-t akkor nem is nyertem vissza az elbukott pénzem :D

2016. dec. 18. 14:28
1 2 3
 11/26 mazo0205 válasza:

Azt mondta a nő ma nekem hogy

16%->SZJA fiz kötelezettség:tárgyévi utáni májusi adóbevallás

27%-> eho ezt pedig negyedév utáni hónap 12ig kell megfizetni

Ez azt jelenti, hogy a kiutalt 60 ezer Ft után 25800 Ft az adó....

Majd meg igyekszem másik nav ost megkérdezni...

2017. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 mazo0205 válasza:
Jah es a kiutalt összeg után kell fizetni... Senkit nem erdekel hogy mennyit fizettel be.... Ha 100.000 ez be fizetsz es abból 50et kiveszem, akkor az az 50 adóköteles.... Igy mondta a nő nekem.... Ez siralmas ha tényleg igy van....
2017. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

köszi a tájékoztatást, mondjuk sok újat nem tudtam meg :D


egyébként azt rebesgetik, hogy gyakorlatilag a NAV 1 millió forintnyi kiutalásokkal NEM foglalkozik egyáltalán. nem kerül bele náluk semmilyen nyilvántartásba, adatbázisba! magyarul ha tegyük fel nyersz 3 millió, akkor azt 4-5 részletben kiutalva nem kell leadóznod, mert a navnál nem veszik észre

2017. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 mazo0205 válasza:

Nalunk az adózás becsületbeli ugy! Az asszony nav-os o_O'....csak ők mas területen vannak, de kiszámolták bent páran hogy mennyi az adó 135.000-re(nekem annyi jott be jan-feb.-ban...

135.00,- Ft. Ebből Szja: 18.225,-Ft, Eho: 24.354,-Ft. Összesen: 42.579,-Ft.


A biztonság kedvéért beírtam a nav szerencsejáték osztályára hogy kerek egy részletes leírást az adózásról es kiszamolasarol, hogy a jövőben ne kelljen nekik írogatni. Ha jon valasz, beírom....

Ui: ha kulfoldi oldalon jatszol es a kiutalt összeg ~32%-át le adózod, még mindig jobban jössz ki, mintha a Tippmixpron jatszanal... Legalábbis bet365 on sokkal jobb szorzok vannak, főleg ha kombinalsz is 😉

2017. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 mazo0205 válasza:
Holnap lejár a 30 napos határidő.... Pedig adózni "szeretnek" .....
2017. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
gyakorlatilag senki sem adózik az ilyen jövedelem után. azt mondják, hogy a nav 1 millió alatti kiutalásokkal NEM foglalkozik.
2017. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Lefosom a nav-ot. Ha nyerek akkor kiutalom Skrill kártyára és ennyi.
2017. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
így van, a skriller nem tudnak mit kezdeni! :D hahaha
2017. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 mazo0205 válasza:

Állítólag valami egyezmény lesz az országok kozott, hogy kiadják a kulfoldi állampolgárok számla forgalmaát az illetékes adóhatóságnak.. 2017 Ben írjak alá az egyezményt, de mar 2016-tol gyűjtik az adatokat.... Sajnos nem találtam sok infót magyarul, de nem biztos hogy a skrill igy jo ötlet.... Ha elküldik a fotgalmat a nav nak, akkor tuti büntetés lesz, mert negyedévente be kell fizetni a nyeremény után az adót....

En is hallottam hogy nem foglalkoznak kis ki utalással, de ha véletlen vizsgálat alá kerülsz, akkor tuti szivacs lesz.... Hiába skrill re utalsz ki....

2017. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 mazo0205 válasza:

Erre a cikkre hivatkoznak a skrill nel


gy néz ki, hogy vége annak, hogy Neteller-el és Skrill-el kilehet kerülni az adóhatóságot, mivel a jövőben a Netellernek és a Skrill-nek is meg kell osztaniuk a számlainformációkat az illetékes adóhatóságukkal és azoknak meg továbbítaniuk a magyar adóhatóságnak. OECD államok és más államok eddig vagy 80, de lesz több is, megállapodtak, arról, hogy megosztják egymással a banki és egyéb pénzügyi intézmények számla infóit (pl, számlaegyenleg, bevétel stb)


Találtam, egy Neteller-es (optimalpayments) dokumentumot is, ahol ezt már konkrétan meg is említik. Keressetek rá a doksiban a CRS (Common Reporting Standard for

Automatic Exchange of Financial Account Information) rövidítésre. Annyira nem jó az angolom, de mintha arról írnának, hogy ez a dolog elég rosszul, fogja érínteni őket. Hát jah, mindenki törli majd a számláját.



Ha valakinek van tuti indoka ezügyben, kérem ossza meg velem is... Koszi

2017. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!