Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kérhetem hogy a NAV csinálja...

Kérhetem hogy a NAV csinálja meg az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés

2015 júniustól 2016 januárig-februárig jártam egy munkaügyis angol nyelvtanfolyamra(ami után járt ugye támogatás), majd májustól dolgozom azóta is ugyanazon a helyen. Ebben az esetben is kérhetem, hogy csinálja meg a NAV az adóbevallásomat?


Várom a válaszokat, köszönöm.



2017. jan. 5. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Változott a bevallás módja.


HA nem kérsz munkáltatói bevallást, vagy a munkahely nem vállalja, akkor két lehetőség van: önadózó leszel, vagy a nav csinál neked bevallási tervezetet.


A bevallási tervezetet automatikusan megkapja az, akinek van ügyfélkapuja, és a munkáltató azt jelzi a januári 08-as bevalláson, hogy nem készül mtatói bevallása.


Ha nincs ügyfélkapu, akkor üszin személyesen, levélben, sms-ben, e-mail útján vagy ÜCC-n lehet kérni, és postán küldik ki. (név és adóazonosító jel kell hozzá)


A tervezetet javítani lehet és ki kell egészíteni (hova utaljanak, részletfizetés), majd május 20-ig visszaküldeni.

2017. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ezt mikor fogom megkapni?


Köszönöm a választ.

2017. jan. 7. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:

ha van ügyfélkapud, március 15-ig kiküldik.

HA nincs, akkor március 15-ig kérheted, hogy küldjék ki :)

2017. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én eddig magamnak csináltam az adóbevallást,csak 1 munkahelyről van jövedelmem.Tavaly egész évben nem kértük a családi adókedvezményt a gyerekek után,hogy idén 1 összegben rendelkezhessünk vele.Megcsinálhatom vajon idén is,hogy minél hamarabb megkapjuk a visszautalást,vagy sem?Nincs ügyfélkapum.Ahány cikket olvasok,annyiféle variáció van.
2017. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!