Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vettem bitcoint és felment...

Ha vettem bitcoint és felment az ára, akkor kell adót fizetni, vagy csak abban az évben amikor hazautalom a hasznot, vagy egy határig akkor sem?

Figyelt kérdés
és ha igen hova kell írni a adóbevallásban, egyéb jövedelem, vagy árfolyamnyereség adó? Több altcoint váltogattam "össze-vissza" (amikor úgy éreztem olcsó vettem amikor felment eladtam) és szép nyereségem van, ezért kérdezem hogy ezért most adózzak hogy bitcoinban vagy vagy csak évek múlva amikor hazautalom?

2017. jan. 7. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell adót fizetni rá! mivel a magyar törvényhozás gyakorlatilag nem is ismeri azt a fogalmat, hogy cryptocoin! fizettél h legyen egy számsorozatod, utána meg valaki többet fizetett érte ennyi! olyan mintha az utcán eladnál vmit amit a kormány nem ismer el valós dolognak, mondjuk varázslatot vagy ilyesmi!
2017. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak egy példa:


Tehát magyarul azt mondod hogyha elutalok a egy bitcoin-altcoin tőzsdének X összeget, annak másfélszeresét visszautalom onnan pár hónappal később, akkor csak legyek nyugodtan, nem lehet gond a navval ha nem írom be az adóbevallásomba.


Ha kell "szívesen" adózom (jó, annyira azért nem szívesen : ) csak nem akarok bajt.

2017. jan. 10. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Onnantól számít adóköteles jövedelemnek, amint megérkezik a bankszámládra igazi pénz formájában.
2017. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok csak azt mondom h jó ügyvéddel bármit belemagyarázol, mint ahogy ha politikus vagy mondhatod azt h annak a pénznek "nincs közpénz" jellege.


Ha nem akarsz jogászra költeni, akkor 2. válaszoló a mérvadó..

2017. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!