Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig lehet ez évbe megkérni...

Meddig lehet ez évbe megkérni az APEH-et, hogy csinálják meg az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos lecsúsztál, 6 éve megszűnt az APEH.
2017. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs fáradt vagyok, tehát ha normál polgár vagyok nem vállalkozó meg őstermelő semmit sem kell kérnem, elég ha várok amíg az apeh kipóstázza a megcsinált bevallásom, mert megcsinálják kérés nélkül? Jól értem?


2-es tévedsz, mert tavaly is megcsinálták, január közepéig kellett igényelni.


Most miért ilyen jók hozzánk, hogy kérés nélkül simán megcsinálják?

2017. jan. 13. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem tévedek, mert tényleg megszűnt, 2011. január 1-től már NAV van, de OK, kikapcsolom a trollkodás üzemmódot.


Itt van a hivatalos tájékoztató az idei adóbevallás menetéről: [link]

2017. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bérből-fizetésből élsz és nem volt más bevételed, akkor igen, idén már a NAV csinálja meg a bevallás-tervezetedet, automatikusan, amit ha jóvá hagysz, bevallásnak tekintik. Ha vállalkozó, őstermelő, ÁFA fizetésre kötelezett magánszemély vagy, akkor neked kell megcsinálnod. Én így olvastam.
2017. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!