Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként ha szerveren...

Drankii kérdése:

Magánszemélyként ha szerveren árulok igazi pénzért megvásárolható dolgokat, kell-e adóznom, és ha igen hogy tudom megtenni?

Figyelt kérdés

Egy szerveren szeretnék igazi pénzért megvásárolható dolgokat árulni.

Ha az utalás megérkezik a bankszámlámra abból kell adóznom? És ha igen hogy?

Illetve ez lehetséges magánszemélyként, vagy ehhez már cég kell?

Ha esetleg szükséges információ 16 éves vagyok.


Elírásokért elnézést, telefonról írtam a kérdést.



Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jan. 23. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen kell, mert ez abszolút üzleti tevékenység. Választanod kell egy vállalkozási formát, leginkább egyéni vállalkozást érdemes ez esetben, majd ehhez egy adózási formát, és nagykorúnak is kell lenned ehhez.
2017. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Saját szellemi terméked, ezért nem kell cég, csak számlatömb és adószám. (adószámos magánszemély leszel)


1 milla éves bevétel alatt 16% szja-t fizetsz

1 milla éves bevétel felett 16% szja plusz 14% EHO-t is fizetsz!


Hogy mennyiről írsz számlát, te dolgod.

A tárgyévben kibocsátott számlaérték után fizeted az adó(kat).

Plusz válaszhtasz költségelszámolást esetedben szerintem tételest és pl a szerverüzemeltetési költségről kapott számlaértéket leírhatod az adóalapodból (éves kibocsátott számláid összege).

2017. jan. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami nálad nekem nem tiszta, és ennek utánnajárhatnál, hogy mi a helyzet ezzel az "adatkezeléssel" ami az elektronikus ügyletekre vonatkozik.

Hogy ez rád érvényes e, vagy sem.. Ha érvényes rád is mert pl vásárlóid nevét címét, bankkártyaszámát kezeled vagy bankszámlaszámát, azesetben ki kell majd váltanod egy adatkezelési nyilvántartási számot, na hogy ez hogy megy abban már nem tudok segíteni.

2017. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 24. 07:10
 5/5 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt nem lehet sem adószámos magánszemély, sem egyéni vállalkozó, mert a 16 és 18 év közötti fiatalkorú, aki korlátozottan cselekvőképes: szerződéseket nem köthet, stb.

Ha van a családban vállalkozó, akkor az Ő nevén mehetne.

2017. jan. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!