Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Veletek is ezt csinálják...

Veletek is ezt csinálják bolti dolgozók?

Figyelt kérdés
Jelenleg heti 40 órát dolgozok plusz az összes szombat 9-délig. Heti 20 órára vagyok bejelentve és a szombatok is feketén. Elvileg 2017 jan 1- től béremelés, a szerződésemben szakmunkás bér van megállapítva. Mégis 88.000.- et kaptam összesen a januárra, ugyanúgy, mint előző évben.. Ti mit csinálnátok a helyemben?

#béremelés #fizetés 2017
2017. febr. 5. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoznék feketén
2017. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg heti 40 órát dolgozok plusz az összes szombat 9-délig. Heti 20 órára vagyok bejelentve és a szombatok is feketén. "

"88.000.- et kaptam összesen a januárra,"

"Ti mit csinálnátok a helyemben?"


Nem dolgoznék "szürkén" - azaz feketén. mert így aztán a jogaidat sem tudod érvényesíteni.

Garantált bérminimum 8 órára nettó 107 ezer ft, annak a fele 53.500 (4 órára), tehát "elvileg" még így is "többet" kaptál.

Ha 53.500 ft-ot kapnál, akkor sem csinálhatnál semmit.

Illetve de.

1 - odaállsz a főnök elé és megmondod, hogy ez így nem frankó 8szerintem ennek semmi eredménye nem lenne)

2.- tűrsz

3.- felmondasz

2017. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Heti 20 órára vagyok bejelentve"

"88.000.- et kaptam összesen a januárra"


Vagyis papíron(!) többet is kapsz, mint a garantált bérminimum 20 órás összege (bruttó 161000/2=bruttó 80500Ft). Ugyan nem írod, hogy a 88000 amit kaptál bruttó-e vagy nettó (gondolom inkább ez), de ígyis-úgyis papíron "jól" keresel. Papíron...


"Ti mit csinálnátok a helyemben?"


Elgondolkodnék, hogy van-e lehetőségem máshol dolgozni. Bár ezen se most kezdenék el gondolkodni, és ha csak egy kis lehetőség is van, már váltottam volna. De ki tudja? Lehet, hogy a környékeden ez az egyetlen lehetőség.

2017. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez kell menni egy multihoz: Tesco, Auchan, Lidl, Aldi, Spar, mindegyik jobban fizet ennél, ráadásul teljesen legálisan dolgoztatnak.
2017. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Aki költségvetési csalásban bűnöstárs, meglop engem, a többi embert, annak ne járjon már a po...fikája, ha kérhetném.

Ne légy senkiházi bitang bűnöző. Mondj nemet a feketemunkára!

Köszönöm.

2017. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te nem feketén dolgozol, hanem ingyen! :-)
2017. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!