Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ebben az évben ez a...

Hogy van ebben az évben ez a 6 vagy 8 száz ezer (közszájon vitatéma) használt cucc eladás adómentessége? él még be kell valllani? Stb?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 08:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
a celluxos példát bonyolítom tovább. úgy értem, hogy van otthon 60 db pendrájvom, mind használt s most eladom. de akkor legyen 60 db cellux, azon biztos nincs jogdíj. mivel 4 fölött kereskedelmi tevékenység ezért kiváltok rá vállalkozóit s annak keretében adom el a 60 db saját használt celluxot, a 13 régi kabátomat, mindenemet ami 40 év alatt összegyűlt s valakinek kell még és nincs vele jogdíjprobléma. és természetesen akkor már veszek is használt cuccot s el is adok drágábban ha tudom, ha már egyszer vállalkozó lettem... vagy valamit félreértettem?
2017. febr. 21. 12:30
 12/28 anonim ***** válasza:

Ne próbálkozz, kérdező, megtalálni a jogi rést, mert nincs :-) Ha használt könyvet adsz el 5 db-ot, akkor is rád süthetik az üzletszerű eladást, mint írtam.

meg aztán sokan "elfelejtik" vagy nem is veszik számításba, hogy a számítógépes adásvételeknek nyoma van: ha Te az ebay-n megveszed és a Vaterán eladod - ez mind-mind bizonyítható... haszonszerzés :-)

2017. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

akar újként is eladhatod. Semmiben nem fog különbözni az ertekhatartol. Az uzletszerusegen van a hangsúly .Nem üzletszerűen pl. 3 dbot eladsz egy évben, mert azt mondod minden ismerőstől azt kaptál. De nyilván havi heti szinten ezt állítani azonos termékről nem életszerű.


Pendrive eseten viszont a jogdij lényeget itt találod az üres adathordozó jogdijkozlemenyben. Ha nem sajat celra hasznalod tovabb hanem eladod akar használtan is meg kell rá fizetni a dijat, ha nem itthon vetted. Ezt szokták "elfelejteni", akik megbuknak vele.


[link]

2017. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

illetve a kérdés az, hogy ha rendelek kinából valamit amin biztos nincs jogdij, az enyim lesz, kibontom megdörzsölöm hogy ne legyen új s eladom, akkor ez hogy van? mitől új egy termék?

ebben az esetben nem baj ha 60-et adok el, mert oké, hogy üzletszerű, de van vállalkozóim, azzal meg már nem baj ha a 4 db üzletszerű, sőt lehet akár 400 is, de a sajátom mind s használt. Az is elő van írva hogy nem lehet 400 db saját celluxszom? Vagy ez hogy van?

2017. febr. 21. 12:34
 15/28 anonim ***** válasza:

"mivel 4 fölött kereskedelmi tevékenység ezért kiváltok rá vállalkozóit s annak keretében adom el a 60 db saját használt celluxot, a 13 régi kabátomat, "


Ez nem így van, csak nem akartam kötözködni az egyik válaszolóval: nem 4 felett kereskedelmi, hanem már a 2.-ik darabtól is az lehet- ha új.

És a 60 db celluxot csak akkor adhatod el vállalkozóként, ha arról van számlád, tudod bizonyítani az eredetét vagy a vállalkozás indításakor leltár készítésével bevitted a vállalkozásodba.

2017. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

és ha később találok még öt kabátot a padláson akkor azt már nem adhatom el, mert induláskor nem vittem be?

és azt se amit a vállalkozás indulása után vettem s meguntam?

2017. febr. 21. 12:38
 17/28 anonim ***** válasza:
Meg aztán, tudod kérdező azt a 25 ezer illetve havi 50 ezer ft minimum befizetendő adót elfelejted - ha nincs annyi eladásod, akkor is ki kell fizetni - a vámon és az ÁFÁ-n kívül.
2017. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

"Ez nem így van, csak nem akartam kötözködni az egyik válaszolóval: nem 4 felett kereskedelmi, hanem már a 2.-ik darabtól is az lehet- ha új. "


Oké de mitől uj?


pl. egy 10 éve vett bontatlan kabát új?

s egy tegnap vett, de 1 napig hordott kabát új?

melyik uj a két szélsőséges példából?

2017. febr. 21. 12:40
 19/28 A kérdező kommentje:
nem felejtettem el, tudom, hogy adózni kell hisz évtizedek óta adózóm s nem hagyják, hogy elfelejtsem, pedig szívesen elfelejteném:)))
2017. febr. 21. 12:41
 20/28 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, elég sok mindent leírtunk - olvasgass ér értelmezd - és ne minket győzködj, hanem majd a NAV-ot.


Pár frissen feltett kérdésedre már előzőleg leírtuk a választ, de vagy kapkodsz vagy nem tudod értelmezni. Részemről vége a tanácsadásnak - mentem dolgozni :-)

2017. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!