Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adótartozást (egyéni vállalkoz...

Adótartozást (egyéni vállalkozó) mennyi időn belül kezd behajtani a NAV?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 1. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, van megye, ahol egy hét múlva inkasszóznak, máshol hónapok múlva se.
2017. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Budapesten például? És előtte küldenek levelet?
2017. ápr. 1. 12:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Viszont ha esetleg KATA-s vállalkozó vagy és 2016 dec. 31-én a tartozás meghaladta a 100 ezer ft-ot, akkor kivág a NAV a KATA adózásból és utána 2 évig nem is lehet visszakerülni.

Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy változó - nincs időhatárhoz kötve.

2017. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem küldenek levelet (úgy hiszem), ugyanis az a "mottó": egyéni vállalkozó csak elektronikusan adhatja le az adóbevallását, ergo kell lennie Ügyfélkapus regisztrációnak, tehát meg tudja nézni a folyószámláját (adóhátralék).
2017. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Az összegtől függ:

- először minden bevallás-hullám után a több milliós tartozások behajtását indítják

- utána a pár millióval tartozókat keresik meg

- majd a több százezres tartozókat

- utána jutnak el a 100 ezer alattiakhoz


Akármelyik kategóriában is vagy, de ha havonta rendszeresen befizetsz nekik valamennyit:

- akkor könnyebb átcsúsznod egy alacsonyabb kategóriába, és újabb időt nyersz

- látják, hogy rendszeresen önként fizeted a tartozásodat, nagyon meglehet, hogy nem is indítanak ellened végrehajtást.

Kezdd el az önkéntes törlesztést, jobban jársz!

2017. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

#5:

a havi önkéntes törlesztésed összege legyen minden hónapban ugyanannyi. Ha a nagysága azt mutatja, hogy 5-6 hónap alatt a végére is érsz, szinte biztos, hogy nem jelenik meg nálad a végrehajtó.

2017. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5, hát ez nagyon nem így van, simán inkasszóznak száz alatti tartozást, mmilliósat meg nem.
2017. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es! Amit írsz akkor igaz, ha az illetőt "bevették a bandába"! Egyébként pedig mindent kivasalnak a vállalkozókból, kell a lóvé...
2017. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
semmi köze a bandához... könyvelő vagyok, napi szinten látom, mit inkasszóznak és mit nem.
2017. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

...én is könyvelőként közel 20 évig közvetlen közelről néztem/láttam, hogyan is mennek ezek a dolgok!


Tudod, a végrehajtó is a jutalékból él, amit a behajtott tartozás után %-ban még megkap a tisztességes havi fix-e mellé. Neki is van annyi esze, hogy először a nagyobb tartozás behajtására fordítsa az erejét-energiáját.

2017. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!