Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adótartozást (egyéni vállalkoz...

Adótartozást (egyéni vállalkozó) mennyi időn belül kezd behajtani a NAV?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 1. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Adótartozásról beszélünk, tehát ott a végrehajtók nem kapnak jutalékot, ott munkabér van, akár csak a versenypiacon. Az önálló bírósági végrehajtó viszont tényleg jutalékért dolgozik.


Mivel mi nem látunk bele a NAV munkájába, ezért nem is tudhatjuk, hogy az éppen sok milliós tartozónak miért nem inkasszálják a bankszámláját. Lehet, hogy felfüggesztése van, vagy valamiért halasztást kapott, vagy kérelmet nyújtott be, ami legtöbbször szünetelteti a végrehajtási eljárást, vagy éppen készül az ügy átkerülni az ÖBV-hez és akkor már a NAV-nak nincs joga inkasszálni sem, csak az ÖBV-nek.

Tehát tippelgetni teljesen felesleges...

2017. ápr. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10, az önálló bírósági végrehajtónak nincs köze a navhoz.
2017. ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De bizony, hogy van jutalék a nav Végrehajtási O. dolgozóinak.

Volt olyan is, hogy már a végrehajtóval egyezkedtünk a havi törlesztési lehetőségért (nem volt lefoglalható vagyon). És bizony még abba is belement inkább, mint a vállalkozó ingatlanát vigyék árverésre, mert abban az esetben valóban nem kap semmit.

2017. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

Már ne is haragudjál, de egy kicsit félre vagy informálva. Jutalék az ÖBV-nél van (csak szólok: jogszabály alapján), éppen ezért drágább az általa lefolytatott végrehajtás, mint a NAV-é.


Az nem kizárt, hogy van a NAV-nak valamilyen keretösszege, amit - ha Orbán király és csapata engedélyezi - "jutalomként" fizethet dolgozóinak (akár csak a versenypiacon), de ez nem jutalék. Eleve mérni sem tudod, hogy melyik NAV-os mennyit hajtott be az adózótól, valamint versengenének a végrehajtói állásokért. Tudomásom szerint lasszóval sem lehet erre a munkára embert találni. Ha mást állítasz, akkor Te még nem láttál végrehajtást...


Az ÖBV-vel bármikor egyezkedhetsz, a NAV-os végrehajtóval nem hiszem, mivel nincs rá joga, hogy kedvezményben, vagy részletfizetésben részesítsen. Arra külön osztály van náluk, aki ezt engedélyezheti.

2017. ápr. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hermann Éva válasza:
67%
Először is! Nem az a legfontosabb, hogy mikor indítják meg a végrehajtást ellened, hanem, hogy az eljárás alatt hányszor szabják ki majd az adóbírságot! Ugyanis, ha adótartozásod van akkor az adó 50%-a az adóbírság összege, amelyet akár havonta is kiszabhatnak. Hidd el tapasztalatól beszélek! Az én adótartozásomat is önként fizettem havonta (mert nem értettem hozzá) és év végén több volt a tartozásom mint év elején. Ennek a miértjét érthetően csak utólag tudtam meg, hogy felhívtam egy könyvelő céget. Ha segít én náluk tájékozódtam, meltanyossagikerelem .hu oldalon! Jó lett volna, ha ezt előre a saját könyvelőm is tudja. Sok sikert kívánok!
2017. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így utólag is!
2017. szept. 22. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!