Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha leírok valamit az adómból,...

Ha leírok valamit az adómból, akkor az gyakorlatilag ingyen van?

Figyelt kérdés
Például nekem van egy cégem, ahova én veszek mondjuk egy számítógépet 100 ezer forintért. Akkor nekem ki kéne fizetnem a gyártónak a pénzt, de ugyanakkor annyival kevesebbet is adózok, tehát olyan, mintha nem fizettem volna. Ez így van? Vagy hogy működik pontosan?

2017. ápr. 4. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Gondolkozz már! Ha az adó 16% és te veszel számítógépet 100 ezerért, akkor neked nem kell a 100 ezer után járó 16 ezret adóként megfizetned. De a 100 ezerig terjedő 84 ezret neked kellett kitermelned. Akkor miért lenne ingyen ??
2017. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan nem így működik. Kifizeted a 100-at a partnernek ahol veszed a számítógépet, egy olyan pénzből amit megtermeltél. Bevételed volt 100, ebből vettél 100-ért valamit. Bevétel-költség = 0. DE ahogy az első válaszoló írja, a bevételedet meg kellett termelni... egyébként olyan hogy ingyen... olyan gyakorlatilag nincsen.
2017. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!