Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A megbízásos szerződés miért...

A megbízásos szerződés miért nem kerül vajon be a "rózsaszín könyvbe" amikor ugyanúgy fizetünk adót?

Figyelt kérdés
Én előre láthatólag több hónapig két helyen is így fogok lenni folyamatosan. Elég szépen adózok így majd... Ez miért nem számít "állományi idő-nek"? Nekem ezt a munkaügyis nő mondta. Ha meghaladja a 120 napot törölnek is onnan, de nem számít bele a tb-be. persze jár az egészségügyi ellátás, csak a nyugdíj idejébe nem fog beleszámítódni. Mi a pi csának nem? Szerintetek?
2017. ápr. 14. 20:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
9-es nekem havi szinten jön ki így. de én órabérben vagyok óraadó.... És mondom, a munkaügyis nő mondta, hogy nem számít majd bele, mert megbízásos szerződés nem számít bele.... havonta van új szerződésem, és ezért gondolom.... egyből jön a következő, csak havi szinten van újjítva ugyanott.. én értettem hogy értetted, de egy munkaügyis csak tudja... illetve akkor elkérték volna tőlem a rózsaszín könyvet mert munkábalépéskor elkérik az embertől....
2017. ápr. 15. 10:03
 12/19 A kérdező kommentje:
munkaügyis úgy értettem, hogy munkaügyi központba a nő akihez jártam... meg talán az egyik helyen rákérdeztem e kettőből, és mondta a gazdaságis asszonyka is...
2017. ápr. 15. 10:05
 13/19 anonim ***** válasza:

a munkaügyiben olyan hülyék hozzá sokszor, hogy csak na.


[link]

De ugyanezt ki tudod olvasni a törvényből is.

HA biztosítottá válsz (írtam, mikor), és járulékfizetés történik, az bizony szolgidő.

2017. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
És nem, a munkaügyis nem tudja, mert általában semmihez nem értenek azon kívül, hogy kezelik a gépet. Én tb-béres végzettségű könyvelő vagyok, vizsgáztam nyugellátásból is, velük ellentétben.
2017. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hátsz nah jó de akkor kérdezzek rá mindkét helyen ahol vagyok, hogy akkor mi lesz a könyvembe való beírással? és ha párhuzamosan megy nekem két munakhely így? akkor melyik írja be? :)
2017. ápr. 15. 10:15
 16/19 A kérdező kommentje:

Van az egyik akinél feburá 20-tól vagyok december végéig amíg mennek a tanfolyamok

Van a másik akinél vagyok február 28-junius 30-ig amíg van az általános suli

Mindkettő megbízásos szerződés, a másodiknál is óraadó vagyok mint az elsőnél.

2017. ápr. 15. 10:17
 17/19 A kérdező kommentje:
Az elsőnél havi szinten van a meghosszabítás, mert más más csoportok jönnek, azokra külön szerződés van, tehát ilyen havi szinten írok alá újat, ammikor az előző időszak lejár... a másodiknál pedig az a négy hónap folyamatos..
2017. ápr. 15. 10:18
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már többen említették, a megbízási jogviszony által akkor válsz biztosítottá, amikor a díjazásod eléri a minimálbér 30 %-át. Ennek a meghatározásánál vizsgálni kell, hogy mekkora a megbízási díj, és az milyen időszakra szól (hány nap). Ha eléri, akkor vonnak SZJA előlegen kívül járulékokat is, és utólag a NAV-hoz is bejelentenek, mint biztosítottat. Ebben az esetben szolgálati időd is gyűlik és a hozzá kötődő jövedelem is alap lesz a nyugdíj összegének kiszámításához.


Álláskeresési járadékra jogosultság feltételei mellett van egy olyan kitétel, hogy a szóban forgó jövedelemnek munkaerő-piaci járulékfizetési kötelezettséggel kell "rendelkeznie". Ha vonnak ilyet belőle, akkor az járadékra jogosító tényező, és a hozzá kötődő időt is figyelembe veszik az ellátás elbírálásánál.


A Munkaügyi Központban ahhoz értenek, amit ott csinálnak (sokszor még ahhoz sem). Biztos vagyok benne, hogy a tb., illetve adótörvényekkel nincsenek tisztában. :)

2017. ápr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszike neked is. És látjátok? akkor ki a faxnak higyjen az ember? Okés, nem tudhat mindenki mindent sem, de szerintem ezt még vágniuk kéne. De arra volt eszük képzeljétek el, hogy hiába az egy hónapos szerződésem után jött a következő, nekik kellett egy Igazolás az első hónapról, hogy ott voltam végig, teljesítettem a szerződésem, mert akkor nem vettek volna vissza a munkanélküli szüneteltetéséből, és ilyen Igazolás baromira nincs megbízásos szerződésnél... Rajta van mettől meddig vállaltad el és kész. De azt mondták, hogy mi a biztosíték, hogy nem jöttem el két hét múlva onnan? pffff amikor ott van a folytatásról a következő szerződés? Ugyan már... bürokrácia..... Jah, és persze a főnökömet én idegesítsem ilyen baromsággal... amikor nem is létezik ilyen hogy igazolás.
2017. ápr. 17. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!