Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a nav elvileg megcsinálta...

Ha a nav elvileg megcsinálta az adóbevallásom, akkor nekem kell valamit tennem?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értve, hogy bemenni és elfogadni vagy ilyesmi.. diákmunkáztam még ősszel suli mellett, előtte sosem kellett adóbevallást csinálnom, fogalmam sincs hogy működik a rendszer... Szólni is csak most szóltak, hogy nekem is kéne adóbevallást csinálnom.. (így két nappal előtte... ) ügyfélkapum nincs.

2017. máj. 18. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha elfogadod a tervezetet amit csinált, akkor nincs további teendőd.
2017. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk megnézni nem árt, mert ha rossz, te felelsz érte, nem a nav.
2017. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha megcsinálta, és te nem teszel semmit, akkor elfogadottnak tekinti a NAV. Viszont érdemes ránézni, mert nem mindig pontos. És ha véletlen épp az van, hogy tartozol neki 1 millával, akkor azt szépen be is fogják hajtani (jó, ennyit azért nem valószinű, hogy tévednek).
2017. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pár kèrdèssel alább olvastam, hogy írták, hogy a nav mindenkinek megcsinálta, de aztán utánanéztem és ott meg azt írták, hogy csak annak aki március valahanyadikáig igényelte. Most akkor melyik az igaz?
2017. máj. 19. 11:05
 5/10 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Ennél a kérdèsnél (hasonló a tèma, de nem èn írtam ki)

2017. máj. 19. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkinek megcsinálták. Csak a postázást kellett kérni.
2017. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%
Én nem igényeltem. Megcsinálták, az ügyfélkapun ellenőriztem, az 1%-os nyilatkozatot ugyanott leadtam, az adóbevallást elfogadtam (pontos volt, de gyakorlatilag se kedvezmény, se több munkahely, semmi extra).
2017. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha Önnek nincs Ügyfélkapu regisztrációja, és 2017. március 15-ig nem kérvényezte, hogy a NAV készítse el bevallását, akkor május 22-ig adhatja le adóbevallását a 16SZJA nyomtatvány kitöltésével." Forrás :


[link]

2017. máj. 19. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nem koptatom tovább az ujjaim, nem éri meg.

Ezen a nevenincs oldalon összeszedek neked 1 perc alatt húsz hibát.

Aki nem ev, áfafizetésre kötelezett msz, nincs egyéb kizáró ok, annak mindenkinek elkészítették. NAV. Nem idióta reklámból élő oldalak. NAV.


Kinek készít az adóhatóság automatikusan bevallási tervezetet?


Azon adózók számára, aki munkáltatói adómegállapítást nem kértek, vagy az adó megállapítását a munkáltató nem vállalta, az adóhatóság elkészíti és 2017. március 15-től az ügyfélkapu használatával egy erre a célra létrehozott elektronikus felületen (WebNYK) elérhetővé teszi a személyi jövedelemadó bevallási tervezetét.



Ki kérhet bevallási tervezetet?


Az ügyfélkapuval nem rendelkező adózó, amennyiben bevallási kötelezettségének még nem tett eleget, 2017. március 15-éig postai úton, SMS-ben vagy elektronikus úton kérheti, hogy az állami adó- és vámhatóság az adóbevallási tervezetet papír alapon, postai úton továbbítsa részére.



Kinek nem készít a NAV bevallási tervezet?


A tevékenységét folytató egyéni vállalkozó, mezőgazdasági őstermelő, valamint az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemély részére a NAV nem készít adóbevallási tervezetet.


Ha most regisztrálsz ügyfélkaput, azonnal látod is a bevallásod.

2017. máj. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm! :) és a többieknek is! :)
2017. máj. 19. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!