Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ÁFA törvény szerint a...

Az ÁFA törvény szerint a számlára a vevő nevét és címét kell írni. Az EP pénztárak viszont azt kérik az ő nevükre állítsuk ki a számlát, ez akkor törvénytelen? Én nem értem.

Figyelt kérdés

2017. jún. 14. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az OTP nem kér ilyet.
2017. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP is így kéri és biztosan törvényes ha mindenhol ez a gyakorlat.

[link]

2017. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Medicina kér
2017. jún. 14. 23:55
 4/6 A kérdező kommentje:

"és biztosan törvényes ha mindenhol ez a gyakorlat."


Igen, de ez volt a kérdés, hogy miért? Mert az ÁFA törvényben szerint, az én értelmezésemben ez egyáltalán nem az.

2017. jún. 14. 23:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert azt nem a saját pénzedből veszed, hanem az egészségpénztár veszi meg.
2017. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szolgáltatás igénybevételekor kell az egészségpénztárt feltüntetni vevőként, s pont azért mert ilyenkor ő a vevő.

Ő szerződik az eü-i szolgáltatókkal, hogy neked ep terhére fogászati, nőgyógyászati... stb. szolgáltatást nyújtsanak, te csak megelőlegzed a kifizetést.

Termékvásárlásnál meg te vagy a vevő.

2017. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!