Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás könyvek után?

Adózás könyvek után?

Figyelt kérdés

Kiadó nélkül, saját magam szeretném értékesíteni a könyvem online weboldalamon keresztül. Emellett még 1-2 dolgot (ami nem könyv) szeretnék még értékestíteni.


Melyik lenne az ideális adózási forma? KATA kizárva, mivel költségeket le szeretném írni az adózásból.



2017. jún. 19. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
értékesítésben, kereskedelemben KATA alapból kizárva, nem? Ez azt hiszem értékesítési tevékenység.
2017. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, jól mondod. Elnéztem.
2017. jún. 19. 17:22
 3/8 xswerdy ***** válasza:
56%
KATA-ból kizárva egyedül az ingatlan bérbeadás van. Áru értékesítésnél nem praktikus, mert sok a költség, amit így nem tudsz elszámolni. De ha magad állítod elő a terméket, akkor már lehet, hogy jó, ki kell számolni. Ha ez a könyv online tehát nincs pl. nyomdaköltség, akkor megérheti a KATA. A kérdés inkább az, hogy hányan vennék, lesz-e annyi nyereség, hogy megérje a KATA.
2017. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
De az értékesítés nem áfás? Katás lehet áfás?
2017. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hármas, köszönöm válaszod! A könyv nyomtatva lesz, 300-1000 forint egy könyv nyomtatási ára, megrendelés számtól függ.


Katát azért zártam ki, mivel költségeket mindenképpen le szeretnék irni, mivel nagy mennyiségű FB illetve Google hirdetést fogok futtatni (online marketing a szakterületem).

2017. jún. 19. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
KATA-s is lehet áfás. Le tudod írni a költségeket.
2017. jún. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
56%
A KATAs is lehet ÁFÁs, és ÁFA szempontból leírhatja a költségeket, jövedelemadó szempontból nem (mivel a jövedelemadót fizeti átalányban, ott nincs értelme a költségnek).
2017. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


KATA-t ismerem, mivel azom van most. havi 25k + évi 5k + 2%. Ezt fizetem jelenleg. Egy másik online foglalkozásomhoz kellett ez eddig, amit folytatni is fogok. Ebben semmi költség nincs az időmön kivül, és nem értékesítek semmit. Kb. évi 2 millió ennek a bevétele.


Az úgy lehetséges, hogy megmarad a KATA, és azon keresztül csinálom az értékesítést?


Könyvekre 5% az áfa. Akkor jól értem, hogy a könyvek eladása utáni 5% áfa az amit leírhatok?


Pl: van egy hónapban 100 könyv eladásom, az legyen 300,000 forint + áfa= 315,0000 bevétel. Egy könyv kinyomtatása 1000 forint. Tehát abban a hónapban 100k volt legalább a költségem. Viszont mivel csak 15k áfát fizettem, ezért csak 15k-t irhatok le költségként?

2017. jún. 20. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!