Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalást követ el a munkálta...

Adócsalást követ el a munkáltató ha nem egyezik a bérpapír és a valós fizetés de adóelőlegként a bérpapír szerint von le SZJA-t?

Figyelt kérdés

Tehát a btto fizetés annyi amennyi és az ebből levonásuk után előálló nettó fizetés a bérpapír szerint nettó 140, de nem ad oda csak nettó 110-at. Tehát a bérpapír és a valós fizetés nem azonos. A bérpapíron az van aminek szerződés szerint lenni kell.

Ugyanakkor a bérpapírból az is kiderül hogy SZJA-t meg az eredeti helyes szerződés szerinti összegből vonja le...


Ez adócsalás? Mehetek vele a NAVhoz bejelentést tenni?

Amúgy is elmegyek ezzel a navhoz persze, csak előtte megkérdem!

És nem fogom titkolni hogy én jelentettem be, amint megtörtént a bejelentés magam mondom majd el a munkahelyen.


2017. aug. 16. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs valami levonásod? Tartozás, gyerektartás, végrehajtás?
2017. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy a vérbe lenne adócsalás, ha a szerződésed szt számfejt és adózik?

Ne írd alá a bérjegyzéket, ha kevesebbet akar adni.

2017. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem értem mi köze a bérpapír átvételének és aláírásának a fizetéshez. a kutya nem kéri hogy írjam alá odanyomják és csá. a fizetés meg annyi amennyi.



Ha megtagadnám az átvételt az se érdekelne senkit. vállat vonnának és kidobnák a kukába szerintem



nem értem mi köze a kettőnek egymáshoz-nem írom alá nem is kérik hogy írjam alá.

2017. aug. 16. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem érted, akkor elmondom:


Készpénzes bérfizetés esetén át kell venned írásban a béred. Ha nem annyit adnak oda, amennyi a bérpapíron kifizetendőként szerepel, akkor nem írod alá addig, amíg a teljes béred meg nem kapod.


Bankszámlára utalásnál pedig az írod alá, hogy átvetted a bérszámfejtést. Persze olyan is létezik, hogy nem kérik aláírni az átvételt (multiknál). Ettől függetlenül a bankszámládon látszik, hogy kevesebbet utaltak.


A problémád nem NAV-os jellegű, hiszen a kötelező levonásokat teljesíti a cég, csak kevesebb nettót ad oda.

Ez munkaügyi vita, tehát a munkaügyi hatóságra tartozik.

Jelzed a munkáltatónak, hogy hiányos a pénzed. Ha nem rendezi, akkor panaszt teszel a kormányhivatalokban található hatóságnál. Nem árt, ha tudod bizonyítani az igazad...

2017. aug. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Bankszámlára utalásnál pedig az írod alá, hogy átvetted a bérszámfejtést"


Akkor az hogy lehet hogy tán nincs is itt olyan aki ne utalással kapná a fizetést, de kutya nem kéri hogy én /bárki bármit is aláírjak? A többség bérpapírt se kap. Aki nem kéri külön annak oda se adják.

Van aki nem is kéri....


Az meg hogy mennyi jöt fizetésként le nem tagadható. Ott a bankszámlakivonat.

2017. aug. 17. 07:49
 6/9 A kérdező kommentje:

" akkor nem írod alá addig, amíg a teljes béred meg nem kapod. "


Egyébként hadd kérdezzem meg te tényleg ENNYIRA NAIV VAGY????


Nem írod alá amíg a teljes pénzt meg nem kapod? Hát hol élsz te?

Szted a céget mit érdekli te mit írsz/nem írsz alá? Ott a pénz vidd. Ha nem annyi és nem értesz vele egyet az se érdekel senkit. Kit érdekel. Kell vagy nem kell?



Szted mennnyire érdekli őket hogy nem vagy hajlandó átvenni a pénzt mert nem stimmel az összeg???

vagy átveszel annyit amennyit kapsz vagy nem. De akkor se kapsz többet.

Hol élsz te?

2017. aug. 17. 07:52
 7/9 A kérdező kommentje:

"A problémád nem NAV-os jellegű, hi"


Na ma kiderül melyikünknke van igaza.... ma időpontom van a navhoz bemegyek és tálalom nekik az ügyet.

De annyit előre elárulok már telefonon beszéltem velük és azt mondták ez navos ügy (is).

Mert a cég azzal hogy nem a ténylegsen átadott hanem a csak papíron levő és soha meg nem kapott összeg szerint von SZJA_t (idézem) adócsalás -gyanús.

Itt tartunk most. Majd du 16kor megmondom mi van.

2017. aug. 17. 08:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudod Kedves Kérdező van itt a GYIK-on egy Balázskának csúfolt valaki, aki állandóan fals munkaügyi jellegű kérdéseket ír ki, aztán kötekedni kezd a válaszolókkal minden szinten.


Már úgy érzem, hogy megint Te vagy az...


Visszakérdeznék: Te hol élsz?!?!?!?, mert, hogy nem ezen a világon, az tuti!


Ja, és ne válaszoljál, mert kipipáltam, hogy "nem követem a kérdésed". Köszi!

2017. aug. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Már úgy érzem, hogy megint Te vagy az... "


tévedésben vagy... a Balázska az az éttermes csávó és nem a munkaügyis...

khm.

2017. aug. 18. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!