Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB elmaradás (bővebben lent)?

TB elmaradás (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Július 15 óta vagyok munkanélküli. Nem regisztráltam magam, így a TB-m sincs fizetve azóta, amit én jól elfelejtettem bejelenteni. Augusztus végén elküldtem a bejelentő nyomtatványt a NAV-nak, de még nem jött válasz. A 45 napos türelmi időn túl vagyok, jövő héten viszont lesz egy kisebb műtétem. Bajban leszek?

2017. szept. 4. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Hívd fel a NAV-ot és kérdezz rá, hogy mi újság. Amúgy ha befizeted az elmaradt, illetve az aktuális díjat, akkor semmi bajod nem származhat belőle.
2017. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentéssel sem késtél el, mert a passzív jogosultság (a 45 napos türelmi idő) lejárta utáni 15 napon belül kell bejelentkezned TB fizetésre. Nálad ez még most sem járt le.

Augusztusra csak 2-3 napot kell fizetned (a munkaviszonyod pontos dátumának megszűnésétől számított 46. naptól), de mint minden járulékot, ezt is a következő hónap 12-ig kell megfizetni (az augusztusi pár napot szeptember 12-ig, de nem szoktak vergődni kisebb csúszásokon)

Azzal, hogy bejelentkeztél TB fizetésre, jogosulttá váltál az egészségügyi ellátásokra, függetlenül attól, hogy befizetted-e a TBdet, vagy sem.

De ha még pirosat mutatna a lámpa, akkor is ugyanúgy (ingyenesen) ellátnának, mintha biztosított, vagy jogosult lennél. Pénzt nem kérhetnek a biztosítottaknak ingyenesen járó ellátásokért azoktól sem, akiknek rendezetlen a jogviszonya (piros lámpa), csak szólnak nekik, hogy rendezetlen a jogviszonyuk.

A NAVot felesleges hívogatnod: konkrét ügyekben ÜCC regisztrációval adnak felvilágosítást, általánosságban meg ezeket az infókat a NAV és az OEP (NEAK) honlapján is megtalálod.

Ha még nincs, csinálj egy ügyfélkaput és meg tudod nézni (többek között) hogy mikor mennyit kell fizetned, hogy áll a biztosítási jogviszonyod.....

2017. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Két hete adtam fel a nyomtatványt és még nem jött semmi visszajelzés.

2017. szept. 5. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:
A kézhezvételtől számított 30 napon belül kell válaszolniuk.
2017. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!