Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megteheti egy kisiparos, hogy...

Megteheti egy kisiparos, hogy csak azért nem ad Áfás számlát mert nem tudom a vevő adószámát? Azt mondta hogy megbüntetik ebben az esetben.

Figyelt kérdés
És ha igen miért kellene tudnom minden esetben ezt ha pl. takarítószert vagy írószert vásárlok?

2017. szept. 27. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Dehogy büntetik. Kamuzik.
2017. szept. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Azért büntetik meg, ha nem ad számlát. Ezt mindenki tudja...
2017. szept. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Számlát/nyugtát mindig kötelező adni.

Ha az áfa összege 100e ft-ot meghaladja, és mindkét fél

gazdasági társaság, akkor viszont fel kell tüntetni az

adószámát a vevőnek is. De ekkor nem csak a számlaadást

tagadja meg, hanem a kiszolgálást/teljesítést is.

2017. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyugtát kaptam, csak Áfás számlát nem mert nem tudtam az adószámát a cégnek.

Akkor most mit csináljak?

2017. szept. 27. 09:08
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Mivel az vevő adószáma is kötelező eleme a számlának, ezért ha nem tudod, ő nem fog tudni számlát adni. Nyugtát adott, ezzel a nyugtaadási kötelezettségét betartotta.
2017. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Esetleg visszamehetsz az adószámmal, és kérhetsz számlát. De nem volt nálad telefon, hogy megkérdezd valakitől az adószámot?
2017. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam de épp nem ért rá az illető.

Addigra meg már el kellett jönnöm.


Szóval lehet ilyen előírás Áfás számlára hogy kell.

Mert eddig nem kellett vagy van ahol nem kell ezt biztos állíthatom.

2017. szept. 27. 11:20
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Igen, nem rég óta van ez a szabály, (kb 1-2 éve) korábban nem kellett.
2017. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Mint ahogy egy korábbi válaszoló leírta, az adószám csak akkor kötelező, ha a számla ÁFA-tartalma eléri a 100000 (százezer) forintot. Egyébként nem kötelező, csak egy lehetőség feltüntetni. Így semmiképp nem volt szabályszerű a számlaadás megtagadása - ha valaki számlát kér, akkor azt kell adni, nyugtával nem lehet teljesíteni ezt a kötelezettséget.
2017. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is bárhol kérek számlát, mindenhol adnak és sehol se kérnek adószámot, kivétel egy üzlet, Kecskeméten a Kurucz körúti Mitu turiban, ott csak akkor adnak számlát ha tudod az adószámod is, hiába csak pár száz vagy ezer forintért veszel pár rongyot. Ez érdekes amúgy, mert van 2 másik üzletük is a városban, ott meg nem kérnek adószámot, ki érti ezt?
2017. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!